خودمانیمطالب برتر

وضعیت اینترنت در نیمه آذرماه

اینترنت هرروز بی کیفیت تر می شود، این بهترین توصیف برای وضعیت اینترنت ایران است.

در حال حاضر با کشورهای انتهای جدول در حال رقابت هستیم برای ارائه بدترین اینترنت ممکن به کاربران، این موضوع روی شبکه ایرانسل بیشتر مشهود است. هم سیم کارت و هم مودم های اینترنت ثابت ، دسترسی ناچیزی به اینترنت بین الملل دارند.

اینطور که من شنیدم، روی مبین نت نیز چنین وضعیتی وجود دارد و اینترنت بین الملل با کندی بسیاری در دسترس است. تنها روی همراه اول این مشکل کمتر دیده می شود. رایتل هم همانند همراه اول محدودیت کمتری دارد.

حالا چرا این طور اینترنت محدود می شود معلوم نیست، شاید هدفشان ایجاد کانال فروش روی بسترهای مختلف است. مثلا روزی که ایرانسل مسدود می شود فروش رایتل افزایش می یابد، بعد از مدتی رایتل مسدود می شود و یک اپراتور دیگر فروشش زیاد می شود.

برای شرکت ها این شیوه که هر بار با قطع شدن یک اپراتور ، سرویسی جدید تهیه کنیم مقدور نیست، ما در سازمان خود سالها پیش با مبین نت به دلیل آنتن دهی ضعیف خداحافظی کردیم و از خدمات ایرانسل استفاده می کنیم، از تاریخ 16 آذر ، پهنای باند اینترنت بین الملل روی ایرانسل کاملا بسته یا بسیار کم شد، به طوریکه فرضا تبدیل یک فایل pdf به تصویر به کمک سرویس های آنلاین امکان پذیر نیست! چه برسد به گوگل داکز یا درایو !

به امید روزهای روشن تر …

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا