آموزشکسب و کار

وردپرس برای چه سایت هایی مناسب است؟

در دسته مقالات مرتبط با کسب و کار از پست قبلی ، من شروع کردم به انتشار پست درباره ایده ها و صحبت هایی که پیرامون وردپرس می شود، در قسمت قبلی درباره امنیت وردپرس صحبت کردیم. از لینک زیر حتما پست قبلی را مطالعه کنید.

آیا وردپرس به اندازه کافی ایمن است؟

در ادامه بررسی می کنیم که با وردپرس چه مدل وبسایت هایی را می توان طراحی کرد؟ و اصلا یک نگاه کلی تر انجام می دهیم. اول ببینیم چه مدل وبسایت هایی در اینترنت وجود دارد و بعد ببینیم کدام را وردپرس پوشش می دهد.

ایده اولیه وردپرس، با سایت وردپرس دات کام شروع شد. یک پلتفرم رایگان بلاگ دهی، که در آن کاربران عضو می شدند و یک زیر دامنه رایگان دریافت می کردند و می توانستند به وبلاگ نویسی و انتشار محتوای نوشتاری اقدام کنند. در اوایل برای ذخیره سازی تصاویر فضای کمی به کاربران داده می شد. همچنان این امکان در وردپرس دات کام ادامه دارد ولی در همان اوایل شروع کار وردپرس دات org ایجاد شد که به کمک آن شما می توانستید سایت وبلاگ نویسی شخصی روی هاست خودتان را داشته باشید. این روندی که وردپرس در آن فقط برای وبلاگ نویسی استفاده می شد تا سالها ادامه داشت به همین دلیل این روزها هم همچنان درباره وردپرس به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی نگاه می شود. ولی از آن موقع تا حالا وردپرس بسیار تغییر کرده.

این روزها وردپرس برای سایت های معرفی برند یک راه کار اصلی به حساب می آید. در کنار آن اگر شما بخواهید فروشگاه اینترنتی داشته باشید ، ووکامرس برای این موضوع طراحی شده تا امکانات یک فروشگاه کامل را به وردپرس اضافه کند. اگر هم بخواهید سایتی آموزشی داشته باشید باز هم وردپرس به کمک افزونه های حرفه ای عضو گیری هم می تواند در نقش یک سایت فروش محتوا عمل کند حالا این محتوا می تواند دسترسی به فیلم و سریال و موسیقی باشد ، هم می تواند دوره های آموزشی باشد .

همانند تصویری که برای این پست انتخاب کردم، وردپرس در چهارشاخه با قدرت عمل می کند. وبلاگ شخصی ، فروشگاه اینترنتی، سایت معرفی برند و محصولات و خدمات ، سایت فروش اشتراک دسترسی به محتوا ( آموزشی ، سرگرمی )

اگر به دنبال پرتال های سازمانی خاص و گردش کارهای اتوماسیونی هستید ، این موارد می تواند به صورت اختصاصی به صورت پلاگین برای وردپرس طراحی شوند. البته یک سری راهکار مثل سیستم ارتباط با مشتری مبتنی بر وردپرس آماده وجود دارد ولی امکانات یک اتوماسیون کامل را ندارند.

اگر سوال یا مورد استفاده دیگری از وردپرس سراغ دارید ، در سایت عضو شوید و کامنت بگذارید.

موفق و پیروز باشید

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا