خودمانیمطالب برتر

هوش مصنوعی گوگل در بخش آفیس یادآوری Clippy است

در زمان های دور یک دستیار در ویندوز وجود داشت که هیچ وقت توسعه خاصی پیدا نکرد این دستیار Clippy نام داشت و فقط کارش توضیح بخشی بود که در آن حضور داشتیم.

سالها گذشته و گوگل در کنفرانس I/O کلی محصول متکی به AI معرفی کرد. حدود ده دقیقه از این کنفرانس به محصولات Office گوگل مثل داکز و … اختصاص پیدا کرده بود. در این بخش هوش مصنوعی می خواهد بفهمد که شما درباره چه موضوعی کار می کنید و در این راستا به شما کمک کند. در این بخش واقعا جای Clippy خالیست.

مایکروسافت فرصت های بیشماری را از دست داده ولی با چت جی پی تی گوگل را به چرخ انداخته ، تنها موضوعی که جا مانده استفاده از نام Clippy است که آدم را به زمان کامپیوترهای سفید ، هارد درایو های پر سر و صدا ، فایل سیستم FAT و صدای خاص مودم می برد.

مایکروسافت از کلیپی زمانی استفاده می کرد که دوران اولین ها بود. اکثر افراد اولین بار بود که کامپیوتر خریداری می کردند یا اولین بار بود که با مجموعه آفیس اشنا می شدند به همین دلیل کلیپی نقش مهمی داشت تا اینکه به جای توسعه در زمینه پاسخ دهی بیشتر این عنصر نوستالژی از ویندوز کاملا حذف شد.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا