خودمانیمطالب برتر

هوش مصنوعی اکتشافات فضایی را سرعت بخشیده

این روزها همه جا صحبت از AI یا هوش مصنوعی است. یکی از جاهایی که درباره اش کم شنیدیم اکتشافات فضایی و کمک های بزرگی که AI به این بخش کرده است.

تصویری که در سال ۲۰۱۹ از سیاه چاله ها برداشته شد به لطف AI دو برابر بزرگتر و شفاف تر شده است. این خودش یک دستاورد است که دیتای قدیمی توانسته جان تازه ای به کمک AI بگیرد.

نکته مهم این است که از سال های دور هوش مصنوعی در صنعت فضا استفاده می شده است . ابزارهای عصبی از اوایل سال ۱۹۹۰ طراحی شدند که به انسان برای درک بیشتر کهکشان ها کمک کنند. این مسیر و توسعه ای که در راستای این مسیر اتفاق افتاده است منجر به ایجاد هوش مصنوعی به شیوه امروزی شده است.

حالا فکرش را بکنید در سال های آینده چه چیزهایی جالبی قرار است در فضا کشف شود.

یکی از کارهایی که فضا نوردان و دانشمندان انجام می دهند پیدا کردن سوزن در انبار کاه است !‌ یک گشتن ها به مدد هوش مصنوعی سریعتر شده. امواج رادیویی سریعتر شناسایی می شوند و بدون نیاز به انجام کاری تصویرهایی که از فضا میرسند یک آنالیز سریع می شوند و تمامی نقاط و قسمت های آن هویدا می گردد.

تست و انجام تئوری ها بسیار زمان بر است به کمک هوش مصنوعی می توان نتایج احتمالی را تخمین زد. همچنین این هوش مصنوعی ممکن است از تئوری های ما الهام بگیرد و آن ها را در عمل در فضا کشف کند! این هم بخش جالب تر ماجراست. بدون آنکه خودمان دنبال تاییدیه برای ایده خودمان بگردیم هوش مصنوعی ایده ما را تایید می کند.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا