آموزشمطالب برتروردپرس

همه چیز درباره php.ini

فایل php.ini چیست؟

فایل php.ini فایلیست که تنظیمات مربوط به زبان php را برای هاست و سایت شما مشخص می کند. php یک زبان برای اسکریپت نویسی و برنامه نویسی است که وردپرس از آن استفاده می کند.

برای اینکه سایت شما بتواند از سمت سرور بهره مند شود بایستی تنظیماتی درون فایل php.ini شما وجود داشته باشد تا بر اساس آن ارتباط بین سایت و سرور شما متداوم و سالم بماند. هر افزونه و پلاگینی که با php نوشته شده است در هنگام اجرا به دنبال فایل php.ini می گردد. پس این فایل را جدی بگیرید. مثلا در هنگام آپلود فایل در هاست خود از داشبورد وردپرس اگر لیمیتی برای آپلود دارید حتما در این فایل اینطور تنظیم شده است.

فایل php.ini کجاست؟

درون هر هاستی به نحوی این فایل وجود دارد. اگر در پنل سی پنل وارد شوید و به سراغ پوشه public_html بروید می توانید php.ini را مشاهده کنید.

حالا که فهمدیم این فایل کجاست ببینیم چه چیزهایی را مدیریت می کند؟!

ویرایش کردن فایل php.ini

اگر فایل php.ini را در حالت ادیتور باز کنید خواهید دید که خیلی از پارامترهای وردپرس را می توانید در آن ویرایش کنید.

مثلا بهتر است که هشدارهای سایت شما برای بینندگان مخفی باشد و در صورت نیاز آنها را مشاهده کنید پس مثلا پارامتر display error در حالت off است.

یا مثلا اگر می خواهید مشکل آپلود کردن فایل نداشته باشید بهتر است که max upload size را مقدار مثلا 64 مگابایت قرار دهید.

حتما اگر دانش کافی درباره php دارید اقدام به ویرایش این فایل بکنید در غیر اینصورت ممکن است سایت شما بالا نیاید.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا