آموزشمطالب برتروردپرس

نوار ابزار یا Sidebar چقدر مهم است؟

در سال های دور همه وبلاگ ها کلی ابزارک در نوار ابزار یا sidebar خود داشتند. آرشیو، جدیدترین مطالب، جدیدترین نظرات، تگ ها، درباره نویسنده، شاید یک تبلیغ و در نهایت دکمه های دنبال کردن در شبکه های اجتماعی جزو مهم ترین ابزارک ها هستند.

در سال های اخیر با ورود گوشی های همراه ، در نسخه موبایل کمی سخت است که به کاربر ابزارک را نمایش دهیم به همین دلیل در صفحات اصلی سایت ها به جای نمایش آخرین پست ها، آخرین پست ها بر اساس دسته بندی موضوعی نمایش داده می شود تا نیازی به ابزارک ها و یا نمایش منو نباشد و کاربر با اسکرول ساده بتواند متوجه شود که سایت ما درباره چه موضوعی است؟

ولی در صفحه ای که متن پست ها قرار دارد بهتر است که ابزارکها حضور داشته باشند تا کاربر را درباره موارد مختلف از آرشیو گرفته تا جدیدترین مطالب راهنمایی کند. به همین دلیل بهتر است که در صفحه نخست سایت خود سایدبار یا ابزارک ها را مخفی کنید.

برای اینکه فقط صفحات وردپرس را تمام عرض کنید بایستی یک قالب مخصوص صفحات درست کنید که تمام صفحه باشد. برای این کار کد زیر را داخل یک فایل txt کپی کنید.

<pre class="wp-block-syntaxhighlighter-code">
<?php
/*
*
Template Name: Full-Width
*/
get_header(); ?>
</pre>

کد های بالا را با حروف کوچک حتما در فایل txt قرار دهید ، قالب سایت ما مشکلی دارد که حروف اول را بزرگ نمایش می دهد. بعد از این کار نام فایل را به full-width.php تغییر دهید.

سپس این فایل را در پوشه تم فعال خود کپی کنید. حالا اگر بخواهید صفحه جدیدی درست کنید یا صفحه قدیمی خود را ویرایش کنید خواهید دید که حالت تمام عرض فعال شده است.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا