آموزشوردپرس

نمره INP گوگل چیست؟ چه تاثیری در سئو دارد؟

گوگل از ماه مارس 2024 می خواهد یک پارامتر جدید را سنجش کند. این پارامتر INP است که مخفف Interaction to Next Paint است. منظور از این پارامتر ، سرعت واکنش سایت شما به اقداماتی که کاربر روی سایت شما انجام می دهد است.

اگر می خواهید نمره INP سایت خود را بدانید بایستی از ابزار PageSpeed Insights گوگل استفاده کنید که یک ابزار عمومی و بسیار خوب برای سنجش وضعیت سئو ، کاربر پسندی و قدرت سخت افزاری و نرم افزاری سایت است.

وقتی وارد PageSpeed Insights می شوید کافیست آدرس سایت خود را در بالای صفحه وارد کنید و آنالیز سایت را بعد از چند دقیقه مشاهده کنید.

بعد از چند دقیقه که آنالیز سایت شما مشخص می شود ، همانند تصویر بالا ، بخشی به نام INP خواهید دید که در آن نمره INP شما درج شده . اگر این عدد زیر 200 میلی ثانیه باشد عملکرد سایت شما خوب است. اگر بین 200 تا 500 باشد نیازمند بهبود است و اگر بالای 500 باشد سایت شما بسیار ضعیف است.

اگر سایت شما نمره INP خوبی دریافت نکرده به دلیل استفاده از هاست بدرد نخور است. سعی کنید هاستی انتخاب کنید که نمره INP خوبی داشته باشد. برای این کار می توانید سایت رقبای خود را تست کنید و ببینید سایت های موفق چه INP دارند و هاستشان را از چه شرکتی تهیه کردند؟

مثلا سایت برانکس INP خوبی دریافت کرده است که باعث و بانی اش بعد از طراحی مناسب و سرعتی ، سرور ایران سرور است.

برای بهبود نمره INP سایت خود سعی کنید از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنید. سعی کنید افزونه غیر کاربردی نداشته باشید و فقط برای واجبات از افزونه استفاده کنید. سعی کنید از یک افزونه کش حرفه ای مثل لایت اسپید کش استفاده کنید و به کمک این افزونه کش ، حتما حتما جاوا و CSS را مینیفای کنید.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا