آموزشوردپرس

نحوه رفع خطای ارتباط با دیتابیس در وردپرس

اگر وقتی می خواهید سایت خودتان را باز کنید با ارور زیر مواجه می شوید چند دلیل یک سری راه حل دارد! که در ادامه با من همراه باشید تا همه آنها را به شما آموزش دهم.

Error establishing a database connection

مهم ترین دلیل این است که احتمالا SQL Server شما از کار افتاده است و نیاز به Start مجدد دارد. برای تست این مشکل ابتدا وارد پنل هاست خود شوید و اقدام به باز کردن SQL کنید. اگر باز نشود این مشکل به وجود آمده و با زدن تیکت به شرکت هاست خود مشکل را رفع کنید.

اگر بانک اطلاعات شما اکتیو است پس احتمالا فایل wp config دچار خطا شده. برای این کار وارد فایل منیجر هاست خود شوید و فایل wp-config.php را ویرایش کنید. ببینید اطلاعات مربوط به دیتابیس آن درست است یا نه؟!

// ** MySQL settings - You can get this info from your web host ** //
/** The name of the database for WordPress */
define( 'DB_NAME', 'database_name_here' );
/** MySQL database username */
define( 'DB_USER', 'username_here' );
/** MySQL database password */
define( 'DB_PASSWORD', 'password_here' );
/** MySQL hostname */
define( 'DB_HOST', 'localhost' );

اگر درست نبود می توانید از کدهای بالا استفاده کنید و قسمت های مربوط به نام دیتابیس، کاربر و رمز را وارد کنید و ذخیره کنید.

اگر این اطلاعات درست بودند ، در انتهای این فایل کد زیر را وارد کنید .درست قبل از عبارت ‘That’s all, stop editing! Happy blogging’

define('WP_ALLOW_REPAIR', true);

با این کار وردپرس وارد حالت تعمیر بانک اطلاعات می شود و احتمالا مشکل شما رفع می شود.

قطعا با یکی از حالت های بالا ، مشکل شما رفع خواهد شد. اگر چنین نشود احتمالا بانک اطلاعات سایت شما تغییر کرده و احتمالا هک شده اید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا