آموزشوردپرس

نحوه تبدیل خودکار فرمت HEIC به JPG در وردپرس

فرمت تصویر HEIC توسط برخی از گوشی های هوشمند به صورت پیش فرض به عنوان فرمت تصاویر انتخاب می شود این فرمت جدید ، حجم کمتر و کیفیت بالاتری نسبت به فرمت JPEG دارد. وردپرس به صورت پیش فرض از فرمت HEIC پشتیبانی نمی کند. در این پست به شما آموزش می دهم چطور به کمک نصب یک افزونه ساده ، پشتیبانی از فرمت HEIC را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

ابتدا بایستی افزونه  HEIC to JPEG را نصب و فعال کنید. بعد از فعال شدن تنظیمات خاصی نیاز ندارد و وقتی تصویری در رسانه های وردپرس آپلود می کنید به صورت خودکار تصویر شما از فرمت HEIC به فرمت JPG تبدیل می شود.

این افزونه امکان انتخاب فرمت HEIC در آپلودر وردپرس را به عنوان یک فرمت عکس فراهم می کند ولی در پس داستان این تصاویر به فرمت JPG تبدیل می شوند.

نکته مهم دیگر این است که بایستی ماژول ImageMagick زبان برنامه نویسی PHP در هاست شما فعال باشد . این مورد را با تیکت در دایرکت ادمین می توانید از پشتیبانی هاست خود سوال کنید یا اینکه در تنظیمات php سی پنل خودتان آن را فعال کنید.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا