آموزشمطالب برتروردپرس

نحوه اضافه کردن نوار پیشرفت مطالعه در پست های وردپرس

آیا برای شما هم جالب است که برخی وبسایت ها بالای پست های خودشان نوار پیشرفت مطالعه دارند که با اسکرول به سمت پایین ، کم کم پر می شود. اگر بلی، پس در ادامه با من همراه باشید تا به شما نحوه اضافه کردن این ویژگی را آموزش دهم.

برخی از صاحبان بلاگ ها، داخل پست های خودشان ، مطالب مرتبط می گذارند یا اینکه پاپ آپ های مختلفی می گذارند تا کاربران را هرچه بیشتر در پست های خود نگهدارند. اینکه شما یک نوار پیشرفت بالای پست های خود قرار دهید یک امکان خاص به سایت شما می دهد تا کاربران را تشویق کنید که مطالب شما را کامل اسکرول کنند.

برای اضافه کردن این امکان ساده به سایت وردپرسی خود می توانید از یک افزونه استفاده کنید. افزونه Worth The Read یک افزونه ساده وردپرسی است که می توانید از اینجا دانلود و برروی وبسایت خود نصب و فعال سازی کنید.

بعد از فعالسازی این افزونه ، در میان منوهای وبسایت شما یک گزینه به نام Worth The Read Reading اضافه می شود که با کلیک برروی آن بایستی به قسمت Progress بروید. در این قسمت باید برروی تب Functionality کلیک کنید تا بتوانید به تنظیمات اولیه نمایش و فعال سازی این افزونه دسترسی داشته باشید.

در اولین قسمت که style نام دارد و در تصویر بالا مشاهده می کنید بایستی انتخاب کنید که در کدام صفحات و بخش های سایت شما این امکان فعال شود. به صورت پیش فرض برروی پست ها، صفحات و صفحه نخست فعال است، به نظر من فقط روی پست ها فعال بذارید.

این افزونه به شما این امکان را می دهد تا مکان نوار پیمایش را انتخاب کنید. مثلا بالای صفحه زیر منوی چسبان باشد، کنار صفحه باشد یا زیر صفحه باشد. روی قالب هایی که در نسخه موبایل فوتر چسبان و منوی چسبان دارند این امکان در کناره ها جالب به نظر می رسد.

حتما تنظیمات را ذخیره کنید. بعد از ذخیره کردن وارد سایت خود شوید و این امکان را تست کنید. امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا