آموزشوردپرس

نحوه استفاده از Upsell در ووکامرس

یک امکان کاربردی و خوبی که در ووکامرس وجود دارد upsell است. به کمک این ویژگی می توانید در حین خرید یک محصول به کاربر یا مشتری خود، محصول دیگری را نیز که کاربران خریداری می کنند را معرفی کنید. یا اینکه اگر محصولی دارید که در صفحات سایت شما گم شده است به کمک Upsell می توانید آن را در جایگاه های مختلف به مشتری خود معرفی کنید تا بتوانید میزان فروش آن را افزایش دهید.

ساده ترین روش برای استفاده از امکان Upsell در ووکامرس ، استفاده از امکان پیش فرض خود آن است که در تصویر زیر مشاهده می کنید. در هنگام تعریف محصول می توانید محصولات مرتبط را باز کرده و کالاهایی که فکر می کنید برای کاربر جالب است را در این بخش اضافه کنید.

با این کار می توانید محصولاتی در دسته های مختلف را نمایش دهید. مثلا کاربر شما در دسته کاپشن است ولی شما به وی چند مدل کفش نمایش می دهید که شاید بخواهد خریداری کند.

در نهایت در سایت شما این محصولات به شکل زیر نمایش داده می شوند:

راه دیگری که وجود دارد این است که در پروسه پرداخت ، کالای مورد نظر را به کاربر نمایش دهید تا شاید ترغیب شود و آن را به سبد خرید خود اضافه کند.

برای این کار لازم است افزونه ای مثل  FunnelKit را خریداری کنید. این افزونه در مارکت های ایرانی پیدا می شود. بعد از فعال سازی این افزونه بایستی یک قیف فروش جدید با آن طراحی کنید. قیف شما بایستی برای صفحه پرداخت باشد. بعد از ایجاد قیف فروش و فعال کردن آن در صفحه پرداخت کاربر می توانید کالای دلخواه خود را نمایش دهید.

در دوره هستیم که فروش های اینترنتی به شدت کاهش یافته است. باید برای ترغیب مشتری به خرید بیشتر از روش های خلاقانه استفاده کنید. این دو موردی بود که در ووکامرس پشتیبانی می شود ولی در سایت ها دیده نمی شود. امیدوارم به کار شما آمده باشد.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا