آموزشمطالب برتروردپرس

مواردی که برای از کار افتادن سایت بایستی چک کنیم؟!

گاهی اوقات وقتی می خواهیم به سایت خودمان سر بزنیم متوجه می شویم که سایت ما از کار افتاده است. این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه این موارد را بررسی می کنیم.

اولین نکته ای که می توانید بررسی کنید این است که آیا سایت شما در همه مناطق از دسترس خارج شده یا فقط شما نمی توانید آن را مشاهده کنید. برای این موضوع می توانید از سایت Website Uptime Status Checker کمک بگیرید. کافیست آدرس سایت خود را به آن بدهید تا این ابزار کامل سایت شما را آنالیز کند.

اگر از ip ثابت استفاده می کنید ممکن است که ip ثابت شما توسط سرور هاست شما بلاک شده باشد. این مشکل زمانی بیشتر پیش می آید که شما در شرکت خود چندین نفر را مسئول سایت کنید و همه این افراد با یک ip به سایت شما متصل شوند. برای رفع این مشکل کافیست به شرکت هاستینگ خود تیکت بزنید که ip ثابت شما را از بلک لیست خارج کند.

در موضوع از کار افتادن سایت ، حتما تاریخ انقضا هاست و دامنه خود را بدانید، هر دو این موارد را زودتر از موعد سررسید خود تمدید کنید. سعی کنید اگر از هاست خوبی استفاده نمی کنید ، سایت خود را به یک هاست مطمئن منتقل کنید، حتی اگر هزینه سالیانه بیشتری باید پرداخت کنید بهتر است که از هاست مطمئن استفاده کنید. می توانید از هاست خود درخواست کنید که هزینه های هاست را ماهانه یا فصلی از شما دریافت کند.

اگر همه موارد بالا را چک کردید و هنوز سایت شما داون است. بهتر است که افزونه های سایت خود را چک کنید. اگر از افزونه کرک شده یا نال شده استفاده می کنید ممکن است کل قضایا زیر سر آن افزونه باشد. پس یک بار افزونه های سایت خود را از روی فایل منیجر هاستینگ غیر فعال کنید شاید مشکل شما رفع شد!

اگر باز هم مشکل شما رفع نشد، حتما از یک کارشناس و تیم پشتیبانی شرکت هاستینگ خود کمک بگیرید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا