آموزشویندوز و لینوکس

مهمترین نرم افزارهای لینوکسی که باید داشته باشیم؟

اکثر ابزارهایی که در ویندوز یا مک استفاده می کنید معادل لینوکسی دارند. فقط در مواردی این موضوع فرق می کند. در این پست یک سری از مهم ترین ابزارهای لینوکسی که هر کاربر لینوکس بایستی روی سیستم اش نصب داشته باشد را معرفی می کنم.

مورد اول anydesk :

ابزار ریموت , مهم ترین نرم افزار برای ایجاد چرخه کاری بهینه است. نرم افزارهای مختلفی را تست کردم ولی هیچ کدام در لینوکس جواب گوی نیاز من نبود. نیاز من خیلی ساده بود , اینکه بتوانم از روی سیستم لینوکسی ام به سرور ویندوزی ام ریموت شوم! این مورد با anydesk رفع شد. فقط در هنگام نصب عادی اروری با متن cannot satisfy dependencies نمایش داده می شد که برای رفع آن به جای نصاب نرم افزار , اجرا در فروشگاه را انتخاب کردم.

مورد دوم gimp :

اگر طراح گرافیک باشید و بخواهید به لینوکس مهاجرت کنید مهم ترین ابزاری که بایستی آن را نصب کنید gimp است. نرم افزار رایگان و بسیار کاربردی معادل فوتوشاپ. تنها ایراد این است که با اینکه کلی از ابزارهای گیمپ مشابه فوتوشاپ است ولی باز هم باید کلی وقت بگذارید و آن را یاد بگیرید.

مورد سوم google chrome :

در تمامی توزیع های لینوکسی پروژه کرومیوم گوگل که نسخه متن باز کروم است برای نصب در دسترس است ولی اگر به سایت گوگل کروم از روی سیستم لینوکسی بروید می توانید نسخه لینوکس گوگل کروم را برای توزیع خود دانلود کنید. نظر شخصی من این است که اگر با اکوسیستم گوگل کار می کنید بهتر است که از مرورگر گوگل استفاده کنید.

سه ابزاری که نام بردم مهمترین مواردی است که بایستی روی توزیع لینوکس خود داشته باشید. یک سری اپ های ساده دیگر نیز من نصب کردم . برای گرفتن اسکرین شات از صفحه ابزار screenshot gnome را نصب کردم . برای دانلود منیجر هم ابزار qt download manager را از فروشگاه دانلود و نصب کردم.

مشکلی که در گنوم داشتم این بود که هاردهای اضافی سیستمم خودکار mount نمی شد که در KDE این مشکل وجود ندارد و با بالا آمدن سیستم همه درایوها mount می شوند.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا