آموزشارز دیجیتال

مفهوم بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک مفهوم مالی جدیدی است که شاید هنوز هم برای خیلی ها ناشناخته باشد. در این پست کوتاه، با زبانی ساده مفهوم بیت کوین را توضیح خواهم داد پس با من همراه باشید.

بشر از وقتی اینترنت آمد به دنبال این بود که پول را به صورت دیجیتال دربیاورد، چند تلاش برای ایجاد ارز دیجیتال در ابتدا انجام شد ولی مشکل اصلی آنها این بود که می شد آنها را با روش های خاصی کپی کرد، همچنین ابزاری برای سنجش ارزهای در دسترس افراد نبود! بیت کوین برای رفع این دو مشکل شروع به کار کرد. الگوریتم اثبات کار دقیقا وظیفه اش این است که تمامی ارزهای در دسترس افراد را سنجش کند و نگذارد که کسی بتواند ارز خود را کپی کند و این طور دارایی خودش را زیاد کند.

تمامی ارزهای دیجیتال بر همین اساس طراحی شده اند، حالا یک سری برروی الگوی اثبات سهام کار می کنند و گروهی برروی الگوی اثبات کار، که در آینده این دو الگو را توضیح خواهیم داد. بیت کوین الگوی اثبات کار را پیش میبرد، هم ارزهای جدید با عملیات استخراج دستگاه های ماینر بدست می آیند و هم اینکه تراکنش ها اعتبار سنجی می شوند و در نهایت ارزهای موجود در کیف پول های افراد اعتبار سنجی می شوند.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا