آموزشویندوز و لینوکس

معرفی DNS رادار بازی

وضع نابسامان اینترنت ایران هرروز یک بازیگر جدید دارد! هر روز یک سرویس جدید با شعار رفع مشکلات می آید؟! ولی آیا واقعا مشکلات را رفع می کند یا نه؟!

سرویس رادار بازی سرویس جدیدی است که شعارش رفع پینگ و پکت لاس است. این سرویس دو تا DNS دارد که به کمک آنها تحریم را دور میزند ، در تست های انجام شده بازی های تحت استیم بدون مشکل اجرا شدند ولی بازی هایی مثل فورزا هورایزن انگار که خیلی با این DNS حال نمی کنند و بازی در حالت غیر آنلاین لود می شود و پلی لیست های عمومی را نمی توان مشاهده کرد. برای اجرای اسپاتیفای و سرویس های مشابه نیز وضعیت مشابه فورزا است و اسپاتیفای از هر چند بار اجرا یکی دوبار گول آن را می خورد. یوتیوب موزیک که کلا تعطیل است.

در بخش Origin ، اوضاع این DNS خیلی بهتر از سایر رقباست و بعد از مدتها با سرعت خوبی توانستم مثلا بازی فیفا را بروز کنم. حتی در حین اجرا نیز فیفا توانست به سرور های خودش متصل شود و آخرین بروز رسانی ها را برای ترکیب تیم ها دریافت کند.

احساس من این است که این سرویس ها فقط محتوای دانلودی و بروز رسانی ها را در دسترس قرار می دهند و در زمینه آنلاین بازی کردن فقط روی یک سری عناوین کلاسیک خوب عمل می کنند.

درباره خبرهایی که مبنی بر ویروسی بودن ابزارهای این سرویس منتشر شده بود بایستی عرض کنم که DNS آن را اگر به صورت تنها استفاده کنید فقط احتمالا مشکل رصد شدن دیتا دارید و ویروس یا مشکل در سیستم شما ظاهر نمی شود.

به هر حال اگر بتوانید خودتان یک سرور مجازی تهیه کنید و روی آن DNS و ابزارهای دور زدن تحریم نصب کنید خیلی بهتر است.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا