آموزشوردپرس

معرفی امکانات جدید وردپرس 6.4

سومین نسخه بزرگ و بروز رسانی بزرگ وردپرس در سال 2023، وردپرس 6.4 است که بزودی منتشر می شود. در این پست چند مورد از امکانات جدید و بهبودهای این نسخه را بررسی می کنیم.

اولین موردی که برای من خیلی مهم است ، امکان لینک دهی و باز شدن لینک در صفحه جدید است، وردپرس در این بخش واقعا عقب است و احتمالا در نسخه 6.4 این مشکل رفع می شود. در نسخه 6.4 وردپرس می توانید با چند کلیک مشخص کنید که لینک شما در صفحه جدید باز شود یا نه؟!

قبلا وقتی یک افزونه ای که می توانست به منو دسترسی داشته باشد را نصب می کردیم در بخش نمایش / فهرست ، امکانات آن افزونه را شاهد بودیم ولی در ویرایشگر بلاک اینطور نبود. در بروز رسانی وردپرس 6.4 ، امکان اضافه شدن امکانات وابسته به یک افزونه خاص به منو ، مجدد فعال شده است. مثلا اگر عضویت حرفه ای وردپرس را نصب داشته باشید می توانید امکان لاگین، عضویت و مثلا سبد خرید ووکامرس را به منو اضافه کنید.

امکان بعدی که به وردپرس 6.4 اضافه شده است امکان بزرگ نمایی تصاویر در حالت light box است که احتمالا نیاز به نصب و داشتن افزونه برای این موضوع را از بین می برد.

مهم ترین امکانی که در وردپرس 6.4 معرفی خواهد شد به نظر ، امکان مدیریت فونت است ، همانند مخزن تصاویر یا پست ها و یا صفحات، حالا بخشی جدید داریم که با آن می توانیم فونت های استفاده شده در وبسایت را در بخش های مختلف مدیریت کنیم.

برای شروع ، در هر جایی که امکان تایپ وجود داشته باشد می توانید فونت منیجر را مشاهده و باز کنید:

در این بخش می توانید فونت های دلخواه را نیز آپلود کنید:

در آخرهم قالب پیش فرض جدید 2023 اضافه خواهد شد که بهترین استفاده را از ویژگی های جدید بلاک ادیتور و امکاناتی که در بالا گفتیم ،خواهد برد.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا