آموزشمطالب برترویندوز و لینوکس

مشکل نصب نشدن نرم افزار و بروز نشدن اوبونتو ۲۳٫۰۴

اگر اوبونتو ۲۳.۴ یا هر نسخه دیگری از توزیع لینوکس اوبونتو را نصب کرده اید متوجه می شوید که اینترنت ایران و سرورهایی که از قدیم در ایران داشت یا بروز نیستند یا اینکه اصلا در دسترس نیستند. اگر مخازن نرم افزاری توزیع لینوکسی بروز نباشند احتمالا کار خاصی نمی توانید با آن انجام دهید.

مشکل بعدی نبود نرم افزارهای خاص در مخازن غیر رسمی است. مثلا گوگل کروم در مخازن اصلی وجود دارد. یا اینکه ابزارهای VPN در مخازن داخل ایران نیست و هیچ ابزاری را نمی توانید نصب کنید.

برای رفع این مشکل بایستی عبارت Software and Update را جستجو کنید و اپ آن را اجرا کنید. در صفحه ای که باز می شود همانند تصویر زیر Download From را برروی Main Server قرار دهید.

مشکلی که وجود دارد این است که این مخازن با وضعیت فعلی اینترنت در دسترس نیستند!‌ بایستی به کمک یک سیستم دیگر یک VPN درست درمون برای لینوکس خود مهیا کنید. بعد از اتصال VPN و انجام دادن این تغییر فروشگاه اوبونتو برای من اجرا شد و توانستم اپ های مختلف را نصب کنم.

خوشبختانه Nekoray روی لینوکس براحتی اجرا می شود!‌

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا