آموزشکسب و کار

مشاوره خرید هاست – قسمت دوم

مدتها قبل موضوع خرید هاست را شروع کردم. قسمت اول آن منتشر شده که می توانید از لینک زیر مطالعه کنید. امروز می خواهم این موضوع را کمی سطح بالاتر ادامه بدهم. با من همراه باشید.

حتما این مطلب را بخوانید : ” مشاوره خرید هاست – قسمت اول

این روزها که اختلال در سطح وب زیاد شده ، سایت ها هرروز دچار مشکلات مختلفی می شوند. برای اینکه از این مشکلات در امان باشید بایستی در انتخاب هاستینگ خود یک سری نکات را رعایت کنید.

مهم ترین نکته در هاست شما مقدار دسترسی شما به تراکنش لحظه ای دیتا برروی حافظه های مورد استفاده هاستینگ است. این پارامتر با i/o شناخته می شود، در واقع نرخ ورود و خروج داده برروی هارد دیسک و رم هاست شماست.

I/O Usage میزان مصرف پردازش های ورودی و خروجی یک سایت می باشد. I/O Usage اطلاعات را بین هارد و رم جهت دسترسی بهتر منتقل می کند و باعث افزایش سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات می شود. در صورتی مه این میزان اطلاعات در لحظه بسیار افزایش یابد باعث می شود تا دستورات خواندن و نوشتن کند و یا متوقف شود که اینجاست که میزان اهمیت این مسئله مشخص می شود.

برای اینکه شما تجربه بی دردسری برروی وبسایت ها داشته باشید ، علاوه بر اینکه نوع حافظه هاست مهم است، میزان این پارامتر هم مهم است. فرض کنید در هاستی هستید که نوع حافظه آن معمولی است، و i/o آن نیز 1 مگابایت است. این بدین معناست که در لحظه شما به 1 مگابایت نرخ تبادل دسترسی دارید و برروی یک هارد معمولی که نمی تواند چند کار همزمان انجام دهد. این خروجی اش کندی بیش از حد سایت شما می شود.

حالا فرض کنید روی یک هاست با حافظه NVMe که می تواند چندین کار همزمان انجام دهد همان مقدار i/o در اختیار دارید. خب مسلما کار شما سریع انجام می شود. اگر مقدار i/o نیز در کنار مدل و نوع هاست ، افزایش یابد که دیگر شما مشکلی نخواهید داشت .

بطور کلی عملیاتی که حجم استفاده بسیار زیادی دارند باعث مصرف بالای منابع هاست و در نهایت کندی و داون شدن سایت می شود. بطور مثال اگر شما در سایت وردپرسی خود یک افزونه find and replace نصب کنید و دستور دهید تمام لینک های سایت شما را تغییر دهد، حجم بسیار زیادی از عملیات برای انجام به سرور از اکانت شما ارسال می شود و باعث می شود این مقدار به شدت افزایش یافته و در نهایت سایت را دچار مشکل کند.

یک هاست خوب حداقل 2 مگابایت i/o دارد، و زیر این مقدار ، اگر از صفحه سازها خصوصا استفاده می کنید در وردپرس شما را دچار مشکل می کند.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا