آموزشارز دیجیتال

مدیریت کیف پول ها در صرافی کوکوین – تفاوت حساب ترید و حساب اصلی

در صرافی کوکوین ، چند مدل حساب دارید، یک حساب مخصوص موجودی ترید دارید، یک حساب اصلی دارید و برای مدل های دیگر مثل فیوچرز یا خدمات وام حساب های جداگانه ای در این صرافی وجود دارد. در این پست می خواهم چند نکته آموزشی درباره این حساب ها خدمت شما عرض کنم. پس با من همراه باشید.

حتما مطلب قبلی را مطالعه کنید: ” چطور در کوکوین پول ( تتر ) واریز کنم؟

در پست قبلی می توانید سلسله مراتب پست های آموزشی را مشاهده کنید. در ادامه مباحث پایه و اولیه تریدینگ ، می رسیم به انواع حساب در صرافی کوکوین. به عنوان یک تریدر که کارتان را شروع کردید، ابتدا با صرافی بیت پین آشنا شدید و دیدید که در آن می توانید در حالت اسپات خرید و فروش انجام دهید، بعد از آن با کیف پول آن آشنا شدیم و برای دسترسی به بازاری وسیع تر به سراغ کوکوین آمدیم.

کوکوین بر خلاف بیت پین که یک کیف پول دارد ، برای هر حالتی که از صرافی استفاده می کنید کیف پول های مجزا دارد. هر واریزی که شما انجام می دهید داخل Main Account شما واریز می شود، و مثلا وقتی وارد بخش تریدینگ می شوید می توانید به میزانی که نیاز دارید پول به حساب Trading خود جابجا کنید. همچنین مثلا بعد از کسب سود در بخش ترید می توانید سود خود را به حساب اصلی جابجا کنید تا اشتباها سود خودتان را در ترید دیگری قرار ندهید. خلاصه اینکه یک صرافی چند کیف پول برای بخش های مختلف داشته باشد به مدیریت مالی کمک بزرگی می کند.

وقتی وارد بخش Assets یا دارایی ها می شوید با تصویر بالا مواجه می شوید که در یک نگاه تمامی حساب های شما را نمایش می دهد. حساب اصلی شما Main Account است و وقتی شما تتر به صرافی ارسال می کنید در اینجا ذخیره می شود. اگر بخشی از این پول را وارد ترید کرده باشید آن را در بخش Trading Account مشاهده می کنید. بخش های دیگر صرافی مانند مارجین ، فیوچرز، مالی و حساب های زیر مجموعه را نیز اینجا می توانید مشاهده کنید.

حالا در تصویر زیر دقت کنید، مثلا شما وارد بخش ترید شدید و می خواهید از حساب اصلی خود به حساب ترید ، پول جابجا کنید، همیشه و همه جا منوی Transfer که در تصویر زیر می بینید جلوی چشمان شماست و با کلیک برروی آن امکان جابجا کردن پول برای شما محیا می شود.

در تصویر زیر حالت زوم تصویر بالا را مشاهده می کنید، در یک طرف امکان جابجایی پول یا Transfer را در اختیار دارید و در سمت دیگر ، موجودی حساب های اصلی و ترید را مشاهده می کنید.

امیدوارم این پست برای شما مفید بوده باشد. موفق و پیروز باشید. در پست های بعدی یک سری ابزارهای مهمی که به عنوان تریدر بایستی آن ها را داشته باشید را معرفی می کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا