آموزشوردپرس

محتوای قدیمی سایت را نگهداریم یا پاک کنیم؟

حتما قبل از مطالعه این پست، پست قبلی ما که در این زمینه است را مطالعه کنید:

چطور از نزول ارزش محتوای سایت جلوگیری کنیم؟

همچنان که شما سایت خود را گسترش می دهید و پست های جدید منتشر می کنید متوجه می شوید که مثلا بعد از چند سال یک سری از محتواهای شما با آنچه در جریان است تطابق ندارد، مثلا یک آموزش است که این روزها درست نیست یا مثلا درباره رویدادی است که دیگر اتفاق نمی افتد. در این صورت چه بایستی کرد؟

در پستی که بالای این آموزش درج کردم به شما آموزش دادم که سعی کنید این پست ها را بروز کنید. اگر تعداد این پست ها زیاد است و یا اینکه بعد از انتشار نسخه جدید یک آموزش متوجه وجود یک آموزش قدیمی در همان زمینه می شوید بهتر است که موارد زیر را انجام دهید.

بهتر است که یک برنامه ریزی برای بروز رسانی مداوم آموزش های سایت خود داشته باشید. حتما بر اساس یک برنامه پست های آموزشی را منتشر کنید تا اگر روزی از مد افتادند بتوانید سریع انها را پیدا کنید و بروز رسانی های لازم را درون متن آنها انجام دهید.

اگر پست قدیمی شما همچنان درست است، همانند اقداماتی که در پست پین شده در بالای این آموزش اقدام کنید. یکی از بهترین روشها ارسال پست هایی برای جمع بندی محتوای قدیمی و جدید است که ترتیب مطالعه آنها مشخص شود.

اگر برنامه خاصی نداشتید و کلی پست قدیمی دارید آنها را به حالت پیش نویس دربیارید تا لینک ها از بین نروند و سعی کنید در اسرع وقت آنها را بروز کرده و مجدد انتشار دهید.

اگر از یک اموزش نسخه جدیدی دارید، بهتر است که برای نسخه قدیمی آموزش ریدایرکت تنظیم کنید که کاربر اگر در گوگل آن را دید و روی آن در جایی کلیک کرد به آموزش ورژن جدید شما منتقل شود.

آموزش ریدایرکت کردن محتوا را در این پست ارسال کردیم:

نحوه ایجاد ریدایرکت 301 برای رفع مشکل 404 در وردپرس

خلاصه اینکه اگر موارد بالا رعایت کنید دچار مشکل قدیمی شدن محتوا و دوراهی پاک کردن یا نگهداری محتوای قدیمی نخواهید شد.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا