اخبار فناوریاخبار کریپتو

قزاقستان مرکز شماره دو استخراج رمز ارز شد

همانطور که میدانید چین به دلیل اینکه نمی تواند نظارتی بر دنیای رمز ارزها داشته باشد همانند دیوار آتشینی که اینترنت را برای مردم این کشور محدود کرده، کلا ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد، اگر صرافی دارید نمی توانید فعالیت کنید، اگر رمز ارز دارید نمی توانید آن را نقد کنید، اگر ماینر هستید کسی شما را به رسمیت نمی شناسد. حالا این همه ماینری که در چین هستند در حال مهاجرت هستند، بخش عمده آنها به آمریکا رفتند و بخش دیگری از آنها گویا به قزاقستان رفته اند و حالا قزاقستان شده مرکز شماره 2 استخراج رمز ارز در دنیا. جدا از اینکه این فرصت را بایستی کشورهایی که می توانند انرژی ارزان تولید کنند به غنیمت می شماردند از جمله ایران، ولی ورود این همه ماینر به یک کشور خودش مشکلاتی را پدیدار می کند از جمله اینکه مصرف انرژی در قزاقستان رشدی فزاینده داشته و چندین خاموشی ایجاد شده ولی تفاوتش با کشور ما این است که دولتمردان قزاقستانی به سرعت در حال ارتقا شبکه های توزیع انرژی و ساخت مراکز تولید انرژی ( گازی یا گرمایی ) هستند تا این کمبود را جبران کنند چون می دانند چه فرصت بزرگی نصیبشان شده. بر طبق آمار دولت قزاقستان حدود 90 هزار دستگاه ماینر رده بالا به قزاقستان سرازیر شده است و این میزان ماینر به صورت گسترده در راستای استخراج بیت کوین و اتریوم استفاده می شوند.

شاید مردم کشور ما بیشتر از هر کشوری در کنار مردم کشورهایی همچون ونزوئلا موضوع ارزش رمز ارزها را بیشتر درک کنند، وقتی شما در کشوری باشید که نسبت به ارز مرجع در دنیا تورمی بیشتر داشته باشد همواره پولتان نسبت به آن ارز مرجع ارزشش را از دست می دهد حالا این را در کنار این موضوع بذارید که بالاخره هر ارزی باید سالانه مقدار چاپ شود، و این یعنی به مرور آن ارز مرجع هم ارزشش را از دست می دهد، پس به جایی خواهیم رسید که پول یک سری کشورها از جمله کشور خودمان هیچ ارزشی نخواهد داشت و مثلا مبالغ هنگفتی باید جابجا شود تا یک سطل ماست خریداری شود. اینجاست که ارزش رمز ارز برای این کشورها مشخص می شود.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا