وردپرس

فعال کردن ورود دو مرحله ای در وردپرس

این روزها هرجا که می خواهیم امنیت را یک پله بالاتر ببریم از ورود دو مرحله ای استفاده می کنیم. در وردپرس هم می توان چنین ویژگی را فعال کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

برای فعال کردن ورود دو مرحله ای در وردپرس کافیست برروی لینک زیر کلیک کنید و افزونه ورود دو مرحله ای وردپرس را دانلود و برروی سایت خود نصب کنید.

بعد از اینکه آن را فعال کردید در بخش پروفایل کاربری خود یک گزینه مبنی بر ورود دو مرحله ای فعال می شود. همانند تصویر زیر آن را پیدا کنید :

Set up Two Factor Authentication

بعد از اینکه برروی گزینه انجام تنظیمات افزونه کلیک کردید افزونه از شما سوال می پرسد که چطور می خواهید رمز یکبارمصرف دریافت کنید؟ از طریق اپ هایی مانند گوگل authenticator یا اینکه برای شما کد را ایمیل کند .

ما گزینه اول را انتخاب و به شما پیشنهاد می کنیم که بسیار در ادامه راحتتر است.

Choose 2FA method

بعد از اینکه برروی next کلیک کردید کافیست اپ گوگل authenticator را برروی گوشی خود اجرا کنید و QR کدی که وردپرس به شما نمایش می دهد را اسکن کنید تا کد دو مرحله ای برروی وبسایت شما فعال شود.

Scan QR code

بعد از اینکه برروی دکمه I’m Ready کلیک کردید به صفحه ای هدایت می شوید که بایستی یک رمز یکبار مصرف وارد کنید، اخرین رمزی که گوگل به شما در اپ authenticator نمایش می دهد را در باکس مربوطه وارد کنید و برروی finish کلیک کنید.

Verify code

به همین سادگی ورود دو مرحله ای برای شما فعال شد، از این پس برای هر بار وارد شدن در داشبورد به شرطی که تیک مرا بخاطر بسپار را نزده باشید از شما رمز یک بار مصرف درخواست می شود.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا