آموزشارز دیجیتال

فرق ساده توکن سکوریتی و اثبات سهام چیست؟

این روزها خیلی صحبت از این مسئله می شود که ارزهای دیجیتالی مثل کاردانو، سولانا یا اتریوم ، توکن سکوریتی هستند و دارایی حساب نمی شوند. خب چرا این موضوع مطرح می شود ؟ آیا اصلا افرادی که این صحبت ها را می کنند از ماهیت موضوع خبر دارند؟ یا ماجرا چیز دیگریست ؟

اگر شما تا حالا اقدام به خرید سهام کرده باشید ، می دانید که شما سهام را در قیمت خاصی خریداری می کنید و بعد از نگهداشتن آن با بالا یا پایین رفتن بسته به اینکه در ضرر هستید یا سود آن را می فروشید. این سهامی که خریداری کردید امنیت آن دارایی مادر را حفظ می کند به این شکل که ، مثلا شرکتی که سهام عرضه می کند نیاز مالی دارد ، بدون اینکه شما را در تصمیمات اصلی شرکت سهیم کند ، سهام خودش را به تک تک افرادی که علاقه مند هستند به فروش می رساند تا هم بودجه مورد نیاز خود را جمع کند و هم اینکه شما که سهام خریداری کردید حق مالکیتی کوچک بدست آورده باشید.

حالا در اثبات سهام PoS چه اتفاقی می افتد؟ شما وقتی اتریوم را نگهداری می کند یا Stack می کنید. برروی سپرده اولیه خود به مرور مقدار دیگری از آن دارایی را دریافت می کنید. ارزش دارایی شما زیاد نمیشود بلکه مقدار دارایی شما زیاد می شود ، پس اتریوم بایستی دارایی به حساب آید نه اینکه توکن سکوریتی!

هر کسی که آشنایی ابتدایی با بازار روزمره اقتصادی داشته باشد مواردی که در بالا ذکر شد را کاملا متوجه می شود. وقتی حرف از دارایی می شود ، یک چیزی است که روی آن در صورت نگهداری بلند مدت ، مقدار دیگری از آن چیز اضافه شود. مثل پول رایج که در بانک قرارداده می شود و سود سالانه مثلا دریافت می کند. وقتی صحبت از امنیت می شود شما با خرید سهام یک شرکت ، آن را نگهداری می کنید تا با بالارفتن قیمت ، آن را به فروش برسانید. با نگهداری زیاد یک سهام ، سهام بیشتری گیر شما نمی آید.

اخیرا در اخبار ، شاهد این هستیم که بعد از ناکامی SEC در قبال XRP ، حالا زمزمه هایی می شود که ممکن است SEC به دنبال اتریوم برود، ولی خب اتریوم دارای منابع گسترده تری است و دومین پروژه بزرگ دنیای کریپتو است.

وبسایت کوین تلگراف مطلب اصلی را منتشر کرده بود و اینجا جهت آموزش و ساده بیان کردن محتوا ، آن خبر مجدد با لحنی تازه منتشر شد.

آخرین نکته هم این است که مایکل سایلور هم در نطق جدید خودش اتریوم را سکوریتی در نظر گرفته که البته همه اینها برای پیش برد لابی های خودشان درباره دریافت سرمایه برای خرید بیت کوین بیشتر است.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا