آموزشکسب و کار

صفحه 404 کسب و کارتان را جدی بگیرید

وقتی محتوایی برای نمایش در آدرس های قدیمی سایت وجود ندارد کاربر هشدار 404 را مشاهده می کند، از این مدل لینک های قدیمی داخل هر وبسایتی پیدا می شود. ولی نکته مهم این است که بهترین استفاده از این لینک ها چیست؟

به صورت پیش فرض در وردپرس صفحه هشدار 404 وجود دارد و چیزی مانند تصویر زیر است. یک هشدار بزرگ با عدد 404 و یک موتور جستجو برای جستجوی محتوای سایت، ولی خب شاید این روزها کسی خیلی ها ندانند که ارور 404 چیست و فکر کنند که سایت شما خراب است. بهتر است که در این صفحه یک توضیح بهتری درباره ارور 404 داده شود.

بهتر است در این صفحه توضیح دهید که ارور 404 به چه دلیل است و کاری که کاربر می تواند انجام دهد این باشد که به صفحه نخست بازگردد و محتوا را در آنجا جستجو کند. ولی شاید بهترین کار این باشد که روی این صفحه یک ریدایرکت قرار دهید تا بعد از چند ثانیه کاربر به صفحه نخست ارسال شود کاری که جدیدا سایت های معتبر انجام می دهند تا کاربر را از دست ندهند.

همچنین می توانید برای شخصی سازی این صفحه از صفحه سازهای وردپرس مثل المنتور ، بریزی یا از این دست افزونه ها بهره بگیرید.

در کل این نکته را فراموش نکنید که خیلی از لینک های شما شاید به دلیل قدیمی بودن یا از کار افتادن خطای 404 به کاربر نمایش می دهند و این صفحه می تواند پتانسیل خوبی برای تولید ترافیک برای شما داشته باشد به شرطی که آن را زنده کنید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا