آموزشارز دیجیتال

شش نکته که در بازار خرسی باید مد نظر داشته باشید

در زمانی که بازار خرسی است، هر جا که نگاه می کنید صحبت از خرید در کف قیمت هاست، ولی آیا باید چشمتان را ببندید و فقط خرید کنید؟ در این پست شش نکته را به شما یاداوری می کنم که در سرمایه گذاری خود در بازار کریپتو مد نظر قرار دهید. همه این موارد نظر شخصی است.

01

مهم ترین نکته این است که شما پروژه یا پروژه هایی که در آنها سرمایه گذاری می کنید خوب بشناسید. ببینید آیا آنها مشکلی را حل می کنند؟ use case دارند؟ چقدر توانسته اند مخاطب جذب کنند و از همه مهم تر تکنولوژی مورد استفاده در آنها را می پسندید یا نه؟ شاید در پاسخ به این سوالات شما به یک میم کوین برسید شاید هم در پاسخ به این سوالات به ارزی با سابقه برسید. این دست خود شماست.

02

چقدر این پروژه در آمد دارد؟ سوال بعدی است که باید بپرسید. آیا برروی بستر بلاکچین این پروژه ، پروژه های تولید پول غیر متمرکز طراحی و اجرا شده اند؟ آیا توکن های طراحی شده روی بستر این بلاکچین دارای الگوریتم مطمئنی هستند یا کارهای جدیدی انجام می شود که قبلا انجام نشده ؟!

03

آیا این پروژه دارای سرمایه گذار مهمی است ؟ یا اینکه دارای پول و سرمایه رزرو است؟ اگر مشکل نقدینگی در این پروژه ایجاد شد چه کسی می خواهد آن را نجات دهد؟ مثلا صرافی FTX علاوه بر توکن بومی خودش ، در پروژه سولانا سرمایه گذاری می کند ، یک مدل دیگر هم بنیاد لونا بود و هست که همچنان هم کلی آدم به امید بازگشت به قیمت های قبلی در آن سرمایه گذاری می کنند!

04

آیا این پروتکل دارای white paper و نقشه توسعه بدرد بخور است؟ مثلا درباره اتریوم ، مشخص است که در هر فاز چه اتفاقی می افتد. یا مثلا ارزی به نام کاردانو قرار است چند بروز رسانی بزرگ و کوچک در امسال و سال های آینده داشته باشد . از همین امروز برنامه مشخص است. ولی مثلا میم کوینی مثل شیبا ، اخبار لحظه ای دارد و یا برخی از پروژه ها مثل لایت کوین توسعه دهنده ای ندارد که بخواهد برنامه توسعه داشته باشد.

05

سوال بعدی که باید بپرسید که آیا پروژه ای که برروی آن سرمایه گذاری می کنم نقطه قوتی دارد؟ مثلا میم کوینی که روی بستر اتریوم است و اصلا امکان جابجایی به صرفه ندارد مسلما آینده ندارد و فقط برای از بین بردن سرمایه ها طراحی شده تا مثلا ارزهایی سولانا که بحث مقدار کارمزد و تعداد تراکنش در لحظه را هدف قرار داده اند.

06

آخرین نکته ای که باید درباره آن تحقیق کنید این است که پروژه ای که برروی آن سرمایه گذاری می کنید ، توسط چه افرادی طراحی شده است. این افراد قبلا چه کاره بوده اند؟ اینکه افرادی که پشت سر یک ارز هستند دارای سابقه خوبی در کریپتو داشته باشند یا مثلا هم بنیان گذاران قدیمی در پروژه های جدید باشند خیلی بهتر است این است که پروژه ای فقط با یک سایت شروع کرده باشد و به مرور اطلاعات به آن اضافه شده باشد.

در نهایت ، موفق و پیروز باشید ، سعی کنید با تحقیق و درک خودتان در بازار کریپتو جلو بروید. اصلا حرف های کسی تاثیر در تصمیم شما نباید داشته باشد. فقط با دیدگاه های مختلف آشنا شوید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

حتما ما را در توییتر دنبال کنید