خودمانیمطالب برتر

شرکت سوری Softqloud و همکاری آن با ابرآروان

اینطور که در خبرها آمده است دولت آلمان به اطلاعاتی دست پیدا کرده که نشان از نقش داشتن شرکت ابرآروان به عنوان بزرگترین ارائه دهنده زیر ساخت های ابری در ایران در پروژه فیلترینگ و محدود سازی اینترنت ایران حکایت می کند.

برای ایجاد cdnها و سرورهای خارج از کشور و در واقع ایجاد یک درگاه به اینترنت جهانی ابرآروان شرکت softqloud را ایجاد کرده است. در سایت این شرکت که وارد می شوید تقریبا فقط شعار مطالعه می کنید و خبری از پیش فاکتور ، فروش یا پنل کاربری نیست.

ابرآروان ادعا کرده است که همکاری خودش با سافت کلود را از 20 روز پیش قطع کرده است ولی از ظاهر این سایت مشخص است که یک شرکت سوری بوده تا بتوانند از طریق آن سرور و خدمات خارج از کشور تهیه و به مشتری ایرانی تحویل دهند. البته این موضوع که شرکت های هاستینگ ایرانی مجبور به ثبت شرکت های سوری برای استفاده از خدمات هاستینگ بین المللی هستند به دلیل تحریم های حوزه فناوری و عدم دسترسی مردم و کشور ایران به تبادلات بین بانکی در سطح بین المللی است که امکان پرداخت را از مشتری ایرانی صلب کرده و ما مجبور به استفاده از واسط برای خرید این سرویس ها هستیم.

اینکه ابرآروان همواره از این بابت که در پروژه فیلترینگ به دولت کمک می کند مورد انتقاد قرار میگیرد، چیز تازه ای نیست و از همان روزهای نخست تاسیس و راه اندازی ابرآروان صحبت از این موضوع بوده است. اینکه واقعا چنین کاری توسط ابرآروان انجام می شود یا نه را کسی نمی تواند تایید یا تکذیب کند فقط گذشت زمان مشخص کننده آن خواهد کرد.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا