خودمانی

سیاره مارس یا مریخ سریعتر از آنچه فکر می کنیم میچرخد!

از ماه دسامبر سال گذشته کاوشگر اینستایت دیتای جدیدی به زمین مخابره نکرده است. دلیل این موضوع این است که پنل های خورشیدی آن خاک گرفته چرا که در مریخ کلی طوفان اتفاق افتاده است.

قبل از این ماجرا کاوشگر اینسایت کلی دیتا مخابره کرده بود و این دیتاها آنالیز شدند و در آنها یک نکته جالب کشف شده، موضوع از این قرار است که سیاره مریخ سریعتر از آنچه که فکر می کنیم جدیدا میچرخد!

کاوشگر اینستایت بیش از هزار زمین لرزه یا مریخ لرزه را ثبت کرده است این لرزه ها به شناخت بیشتر ساختار سیاره مریخ کمک کرده است و NASA اطلاعات بیشتری درباره نحوه پیدایش این سیاره دارد که اینجانب توان توضیح دادن این موضوعات را ندارم!! 🙂

این زمین لرزه ها باعث تغییرات در ظاهر و باطن مریخ نیز شده است. لرزش های سهم گین مریخ را در جایش کمی تکان داده است و مدار گردش مریخ جابجا شده است. این می تواند بر تاثیری که سایر سیارات و جاذبه آنها بر مریخ می گذارد تاثیر بگذارد.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا