خودمانی

سرویس های پیامک مسدود شدند

تا اطلاع ثانوی کلیه سرویس های پیامک مسدود شدند. جالب اینجاست علاوه بر کلی بودن موضوع، اصلا به این مسئله دقت نشده است که پیامک های رمز یکبار مصرف را شاید بتوان در دسترس گذاشت و پیامک های گروهی و تبلیغاتی را فقط مسدود کرد. از روز جمعه ۲۲ مهرماه، تعدادی از فعالان حوزه فضای مجازی از اختلال و قطعی ارسال پیامک برای سرویس‌های پیام کوتاه خبر داده اند. پایان این ماجرا مشخص نیست.

نکته جالب دیگر اینجاست که سرویس های پیامک با احراز هویت کامل و بررسی کامل پیام های کاربران فعالیت می کنند و اینکه بتوان از این سرویس های پیامک برای تشویق به حضور مردم در اعتراضات به مشکلات کشور استفاده کرد بعید است.

در حال حاضر بی شمار وبسایت و فروشگاه اینترنتی که همین الان از فیلتر اینستاگرام و واتساپ در کسادی کامل هستند، حالا بایستی با قطعی پیامک کنار بیایند. بماند که یک سری از هاست های خارج از کشور کلا حدود یک ماه است که از دسترس خارج شده اند.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا