خودمانیمطالب برتر

سرعت اینترنت کاهشی شد!

دقیقا بعد از سال تحویل بود که یک سری ip های کلود فلر فیلتر شدند و عیدی خوبی به مردم داده شد! مردمی که تشنه گردش آزاد اطلاعات و کمی سرگرمی در فضای مجازی هستند.

بعد از این موضوع طبق تجربیات شخصی ام، سرعت اینترنت بین الملل به شدت کاهش پیدا کرد به نحوی که مثلا در شبکه xbox برای بروز کردن یک بازی ساده حداکثر سرعت 300 کیلوبایت در دسترس است ( اینترنت td lte مبین نت ) . همچنین dnsهایی که برای دور زدن تحریم استفاده می کردیم نیز کاهش سرعت داشتند و برای هربار استفاده کلی باید زمان بگذارید و dns های مختلف را تست کنید.

متاسفانه در هیچ سایتی به این موضوع اشاره نشده است و پشتیبانی ایرانسل و مبین نت نیز کمک آنچنانی از دستشان بر نمی آید چرا که شیر اینترنت بین الملل بسیار بسیار تنگ شده است و مقدار کمی دیتا از آن رد می شود.

به جای کاهشی شدن قیمت دلار و افزایش رشد اقتصادی ، این سرعت اینترنت است که کاهشی شده تا به لیست بلند بالای نارضایتی های مردم سرعت کم اینترنت هم اضافه شود. در این حد شدیم که اگر اینترنت مثلا آبان ماه سال گذشته را به ما بدهند راضی هستیم! چه برسد که برگردیم به شهریور سال گذشته و زمان قبل از شروع اعتراضات سراسری!

به امید روزهای روشن

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا