خودمانیمطالب برتر

سایه فیلترینگ روی سرویس های گوگل را گرفته است

از روز گذشته سایه فیلترینگ روی سرویس های گوگل را گرفته است. این طور که پیداست سرویس هایی نظیر گوگل مپس ، گوگل ترنسلیت ( مترجم گوگل ) و سرویس هایی نظیر فایربیس و گوگل پلی پروتکت کاملا فیلتر شد اند.

مشخص نیست که این اختلال‌ها قرار است به صورت دائمی باشد و یا به طور موقت رخ داده است اما گزارش کاربران در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که بخش زیادی از آنها برای دریافت سرویس‌های گوگل با IP ایران با مشکل مواجه هستند. این اختلال‌ها جدا از مشکلاتی که برای کاربران عمومی به وجود می‌آورد، گاه می‌تواند برای کسب و کارهای آنلاین هم دردسرساز باشد و زیان‌های شدیدی به بار بیاورد. به عنوان مثال فیلتر شدن یک لینک جانبی باعث شده بود که نمایش سرویس‌ تبلیغات گوگل ادز برای کسب و کارهای ایرانی با مشکل همراه باشد؛ هرچند این مشکل پس از چند روز حل شد اما باید دید وضعیت مشکل کنونی سرویس‌های گوگل نیز به زودی حل خواهد شد یا خیر.

اختلال‌های پیش آمده روی سرویس‌های گوگل در اینترنت سیار بیشتر از اینترنت ثابت دیده می‌شود و همانطور که گفته شد اختلال‌هایی به صورت سراسری و همگانی نیست و تا این لحظه هیچ یک از مسئولین مرتبط درباره آن صحبت نکرده است. با این حال باید گفت که سرویسی مانند گوگل پلی از دیروز به کلی فیلتر شد و سرویس گوگل مپس نیز روی اینترنت سیار بدون فیلترشکن کار نمی‌کند. این موارد شائبه فیلتر شدن سایر سرویس‌های گوگل را تقویت بخشیده است اما به نظر می‌رسد که در حال حاضر اختلال‌ها به صورت پراکنده و یا به بیانی بهتر، به صورت متناوب رخ داده باشد و برای همه کاربران و در همه نقاط اعمال نشده است.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا