اخبار کریپتومطالب برتر

ریزش شدید بیت کوین چه زمانی به پایان می رسد؟

امروز ریزش شدید بیت کوین را شاهد بودیم، این ریزش در بیت کوین حدود 16 درصد بوده و در آلت کوین ها بسیار بسیار بیشتر بوده است.

در اتریوم این ریزش بیشتر هم بوده و اصلا انگار استاپی وجود ندارد و قیمت همینطور پایین می آید. دلایل ریزش اتریوم را با هم در انتهای پست بررسی می کنیم.

وضعیت بیت کوین ناشی از وضعیت اقتصادی جهان است. این روزها بازارهای پر ریسک شاهد ریزش های شدیدی هستند و قیمت نفت و بنزین در جهان در حال افزایش است، وقتی قیمت نفت افزایش پیدا می کند ، قیمت طلا نیز افزایش پیدا می کند ، قیمت مواد غذایی افزایش پیدا می کند و به دلیل تورمی که در دنیا اتفاق افتاده است مردم با اینکه درآمدشان افزایش یافته ولی به اندازه تورم افزایش نداشته و مردم در حال فقیر تر شدن هستند. در چنین شرایطی بیت کوین به عنوان یک دارایی پر ریسک ریزش شدید می کند. اینکه تا کجا این ریزش انجام می شودرا فقط می توان پیش بینی کرد. الان ما به قیمت های 18 ماه گذشته برگشته ایم و احتمالا مهم ترین حمایتی که خواهیم داشت حدود 20 هزار دلار خواهد بود. امیدوارم که این حمایت حفظ شود.

درباره اتریوم اوضاع کمی فرق دارد. در اتریوم ما با شبکه ای مواجه هستیم که کلی توکن و سرویس های مالی برروی آن سوار شده اند. این سرویس ها و توکن از ترس حاکم بر بازار در حال تبدیل کردن دارایی های خود به USDT هستند این امر باعث شده که یک Sell OFF شدیدی در اتریوم اتفاق بیفتد.

یکی از سرمایه گذاران کهنه کار عقیده دارد که بیت کوین می تواند هنوز یک ATH در سال جاری داشته باشد ولی برخی دیگر این مورد را بعید می دانند. همچنین یک پارامتری که امروز خود من با آن آشنا شدم وجود دارد به نام CBBI که وضعیت بازار بیت کوین را با عددی بین 0 تا 100 نمایش می دهد. در این شاخص ما در عدد 17 هستیم که کمترین عدد این شاخص نیست ولی بسیار پایین است، جالب اینجاست که در زمانی که بیت کوین ATH میزد هم بالاترین عدد نبودیم و خیلی ها بر این عقیده هستند که ATH های امسال Fake بوده اند.

به هر حال بازار را رصد می کنیم و بر اساس رده های قیمتی که بدست می آید خرید های جدید انجام می دهیم. این شیوه کاری من است.

موفق و پر سود باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا