خودمانی

روز ارتباطات و بی ارتباط بودن با جهان

امروز مصادف است با 17 می و 27 اردیبهشت ، روز جهانی ارتباطات . هدف اصلی این روز جهانی، تاکید روی اهمیت ارتباط و چگونگی انتقال اطلاعات در سراسر جهان است. همچنین هدف آن افزایش آگاهی و چگونگی انتقال اطلاعات مهم در زندگی ماست که ارتقا تکنولوژی‌ها را در هر زمینه‌ای تحریک می‌کند.

کشور ما در زمینه ارتباطات دچار کاستی های فراوانی است، علارغم اینکه اینترنت و ضریب نفوذ آن در کشور ما بیشتر از کشورهای همسایه است ولی گویا دشمنی خاصی مسئولین کشورما با اینترنت دارند و همیشه طرح بر کند کردن یا سخت کردن دسترسی ما کاربران به اینترنت دارند.

از این مسائل اگر بگذریم، شعار امسال روز جهانی ارتباطات، تکنولوژی های جدید برای افراد مسن و افزایش سن سالم است. ساده تر بخواهم بیان کنم شعار امسال روی این مسئله تاکید دارد که تکنولوژی و ارتباطات بایستی باعث تسهیل زندگی و استقلال در افراد مسن شود. در این روز در کشورهای پیشرفته ورک شاپ هایی برای افراد مسن برای آشنا کردن آنها با تکنولوژی های مرتبط با سلامتی و تسهیل امور برگزار می شود که نمی دانم در این روز در کشور ما چنین برنامه هایی وجود دارد یا خیر؟ البته شما می توانید به عنوان یک فرد جوان و با دانش به افراد مسن در خانواده خود ابزارهای مناسب و تسهیل کننده امور را آموزش دهید. مشکلات آنها را رفع کنید و اگر درخواست خاصی داشتند امروز بهترین فرصت برای پاسخ دهی به سوالات فناورانه آنهاست.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا