آموزشکسب و کار

رفع مشکل ارور 403 نقشه های گوگل روی هاست داخلی

بعد از فیلترشدن سرویس گوگل مپز Google Maps که دلیل آن را واقعا متوجه نمی شوم ! مشکلاتی روی سایت هایی که داخل ایران میزبانی می شوند پدیدار شده است. یکی از این مشکلات مشکل نمایش نقشه های Embed شده داخل سایت ها است ، همه این نقشه ها با ارور 403 نمایش داده می شوند.

برای رفع این مشکل تنها راه این است که سایت خود را به هاستی خارج از کشور منتقل کنید. این موضوع برای شما سخت خواهد بود اگر از سرویس دهنده های پرداخت آنلاین استفاده کنید چرا که ip های خارج از کشور دسترسی به درگاه بانکی ندارند و از همین رو بایستی از CDN های واسط استفاده کنید. تازه بماند که برخی اوقات دسترسی به هاست های خارج از کشور با مشکلات فراوان روبرو می شود و هنوز از مهرماه 1401 مشکلات دسترسی همچنان ادامه دارد.

برای رفع مشکل فوق ما کلودفلر با هاست ایرانی را تست نکردیم ولی احتمالا تاثیری ندارد، چون ip مبدا گوگل مپ را فیلتر کرده است و این موضوع را نمی تواند به کمک کلودفلر دور زد. حالا اگر شما تست کردید و موفق بودید اطلاع دهید تا این پست آموزشی بروز شود.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا