اخبار کریپتو

رشد شرکت های فناورانه در بورس آمریکا ، درجا زدن کریپتو

در روزی که شاهد رشد ارزش سهام شرکت های فناورانه در آمریکا بودیم ( مثلا شرکت اپل که توانست دوباره آرامکو را کنار بزند و با ارزشترین شرکت دنیا شود ) ، بازار کریپتو رشدی نداشت و حتی برخی خودشان را برای پوزیشن شورت بستن روی قیمت ها آماده می کنند. بازارهای مالی آتی ( فیوچرز ) مثل Nasdaq یا S&p 500 نیز رشد های خوبی داشتند و روندی گاوی به خود گرفته اند. چرا بیت کوین و سایر ارزها در حال درجا زدن هستند؟

جواب ساده است … یک سری از افراد کله گنده و پولدار تازه وارد شده به بازار کریپتو می خواهند هرچه می توانند قیمت ها را پایین نگهدارند تا نقطه ورود خوبی به بازار پیدا کنند. به قول یکی از افراد سرشناس دنیای کریپتو توماس کرالو، سفیر صرافی بای بیت ByBit ، که اخیرا در موناکو به سر میبرد ، با نمایش کشتی های تفریحی میگفت که این همه بیلیونر داریم اینجا، ولی تعداد کمی وارد کریپتو شدند، اینکه این افراد تازه با بیت کوین آشنا می شوند یک خوبی دارد که خب شناخت بیشتر بیت کوین است، ولی یک بدی دارد و آن این است که به دلیل حجم بالای پولی که این افراد دارند می توانند بازار را دست کاری کنند تا قیمت ها را پایین و پایینتر بکشند تا بتوانند نقطه ورود خوبی برای خود پیدا کنند و سپس بازار را ول می کنند تا رشد طبیعی خودش را بکند.

در روزهای گذشته توییت های ایلان ماسک درباره پذیرش دوج کوین برای خرید تسلا و یا خرید وسائل تبلیغاتی SpaceX نیز در افزایش قیمت تاثیر زیادی نداشت و فقط یک سری موج به قیمت دوج کوین ارسال کرد که الان با گذشت چند روز دوباره دوج کوین به رنج 8 سنتی خود بازگشته است .

به گفته توماس کرالو، اگر ما این روند را پشت سر بگذاریم می توانیم شاهد رشد بیت کوین ، همانند بازارهای مالی آتی آمریکا باشیم. مثلا Nasdaq با یک گپ کار خود را در هفته جاری شروع کرده که این نشان از وضعیت کاملا گاوی Nasdaq دارد بیت کوین هم خیلی مشابه این بازارهای مالی در رفتار است به همین دلیل توقع می رود که در روزهای آتی نیز بیت کوین این روند را دنبال کند.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا