خودمانیمطالب برتر

رئیس نصر کشور: نباید هر زمان که صلاح دانسته شد بستر امرار معاش میلیون‌ها نفر را مسدود کرد

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در نامه ای به ریاست جمهوری و وزیر ارتباطات از قطعی های دو هفته اخیر که وارد هفته سوم آنها شدیم انتقاد کرده است:

«قطعا برای ما نیز امنیت کشور در اولویت است و هیچ چیزی با ارزش‌تر از آن وجود ندارد، اما نمی‌شود به این موضوع نگاه تک‌بعدی داشت و در هر زمانی که صلاح دانسته شد، بستر فعالیت اقتصادی و امرار معاش جمعیتی چند میلیونی را مسدود کرد، بلکه باید با یک تحلیل و راهبرد همه‌جانبه به آن نگاه داشت؛ چرا که در عصر حاضر، اینترنت نیز همانند آب، برق و گاز، به عنوان یک زیرساخت و نیاز حیاتی جامعه مطرح است و نباید به راحتی درباره مسدودسازی آن تصمیم‌گیری کرد.»

اینکه اینترنت جزو حقوق اولیه بشر است در آن شکی نیست ولی ما در مملکت نرمالی زندگی نمی کنیم و این را دیگه باید فهمیده باشید. اگر هنوز این موضوع برایتان روشن نشده احتمالا در IQ دچار مشکل هستید.

امسال شعار اصلی حمایت از کسب و کار های کوچک بود ، قرار بود در فضای اینترنت موانع دریافت مجوزات و راه اندازی کسب وکار کمتر شود ولی هر آنچه امسال شاهد بودیم فقط مانع تراشی بوده است ، در حال حاضر هم که با قطعی های اینترنت و مشکلات زیر ساختی در کشور مواجه هستیم که خیلی از کسب و کار ها را تعطیل یا نیمه تعطیل کرده است.

خیلی از سایت های خوب و با کارایی بالا در سرورهای خارج از کشور هاست می شوند ، همه آنها در این مشکلات یا در دسترس نیستند یا در زمان های خاصی فقط در دسترس هستند.

خیلی از سایت هایی که در هاست های داخلی هاست می شوند درست است که در داخل آپ تایم 100 درصدی دارند ولی توسط سرویس ها و مثلا موتورهای جستجو در کل روز در دسترس نیستند که به شدت برروی رتبه و سئو سایت ها تاثیر منفی گذاشته است.

همه این ها در حالی است که خواص همچنان بدون مشکل توییت منتشر می کنند، اینستاگرام پست می گذارند ، ارتش سایبری ها در شبکه های اجتماعی به شدت فعال هستند و به تولید محتوا مشغول هستند.

هاشمی همچنین در نامه‌ای به وزیر ارتباطات از رفتارهایی که متناقض با شعار سال و حمایت از استارتاپ‌هاست انتقاد کرد:

«رویکرد و توجه دولت به توسعه اقتصاد دیجیتال، به عنوان اصلی‌ترین رکن توسعه کشور و همچنین اقدام قابل تحسین تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال با مسئولیت محوری جنابعالی، موجب امیدواری همه فعالان صنعت فاوا شده بود. همچنین دلخوش بودیم که تلاش مسئولان برای تحقق شعار سال ۱۴۰۱، به تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و ارتقاء زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات مورد نیاز آنها خواهد انجامید، اما اکنون شاهد رویه‌ متناقضی هستیم که فناوران ما را حتی از ابتدایی‌ترین ملزومات این حوزه نیز محروم کرده است.»

گفتنی است این دو نامه یکشنبه 10 مهرماه برای رئیس‌جمهور و وزیر ارتباطات ارسال و از آن‌ها درخواست شده است با ارائه پاسخ به سوالات و مطالبات فعالان اقتصادی، نسبت واقعی آن‌ها با اقتصاد دیجیتال و جهان مجازی را شفاف سازند.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا