آموزشمطالب برتروردپرس

دیدن نتیجه سئو چقدر طول میکشه؟

یکی از مسائل مهم در سئو یک سایت این است که مدت زمانی که ما به نتیجه می رسیم چقدر است؟ جواب این سوال کمی سخت است چون مسیر مشخصی وجود ندارد.

شاید برای برخی از موضوعات 3 ماه ، برای برخی موضوعات 10 ماه و برای برخی از موضوعات 24 ماه و بیشتر طول بکشد. این موضوع را برای چند کسب و کار به صورت نمونه در این پست بررسی می کنیم تا دیدی بهتر بدست آوریم.

پیش از اینکه این موضوع را بررسی کنیم بهتر است یک سری نکات مهم در رسیدن به نتیجه مطلوب را با هم دوره کنیم. اولین نکته این است که سعی کنید هاست خودتان را از لحاظ مشکلات فنی ، عاری کنید به طوری که هیچ ارور خاصی در طول مدت زمان مثلا یکسال در سایت شما پدیدار نشود. مورد بعدی این است که سعی کنید محتوای خود را حتی اگر استاتیک است، با محتوای بهتر و کاربردی تر بروز کنید. اگر سایت شما تصویر محور است سعی کنید، سایز و حجم تصاویر را بهینه کنید و برای تصاویر سایت خود درج توضیح کنید. لازم نیست کارهایی که گفتم را سریع انجام دهید. سعی کنید در دوره های مثلا شش ماهه یا یکساله محتوای سایت خود را دگرگون کنید.

مثال اول: سایت فعال در حوزه امنیت – 10 ماه

یک سایت فعال در زمینه امنیت حدود 10 ماه با محتوای بلاگی و محصولات فروشگاهی استاتیک زمان برد تا به نتیجه مطلوب و ترافیک مطلوب دست پیدا کند. در بخش بلاگ، محتوای امنیت و شبکه علاقه مندان خودش را دارد و با اینکه موضوع همه پسندی نیست، این مشتری توانسته به رشد خودش برسد.

مثال دوم: سایت یک شرکت حمل و نقل عمومی – 7 ماه

مشتری بعدی ، یک سایت برای معرفی خدمات حمل و نقل دارد. در این سایت برای درخواست های مختلف هزینه اعلام می شود و از اسباب کشی تا حمل بار در سطح شهر را انجام می دهند. این سایت با اینکه محتوای بلاگی ندارد ولی به دلیل تبلیغات در سطح شهر توانست زودتر از مثلا سایت بالایی به ترافیک مطلوب و درآمد مناسب برسد.

مثال سوم: بلاگ غذایی – 3 ماه

شاید یکی از موفق ترین مشتریان، ایشان بوده است. در کمتر از 3 ماه ترافیک به حد مطلوب رسید البته بلاگ غذایی مورد بحث دارای پشتوانه سوشال مدیا بود و ترافیک خوب از روز اول از سمت سوشال مدیا به سمت آن روانه شد و در ادامه با سئوی خوب و محتوای مناسب توانست در گوگل نیز موفق شود.

مثال های بیشتری نیز وجود دارد ، مثلا یک مشتری که در زمینه ایمن سازی خودرو های عمومی فعالیت می کند به دلیل مشتری خاص داشتن بعد از 20 ماه هنوز به ترافیک لازم نرسیده است که مشکلی هم نیست چون ذات یک سری کارها اینطور است.

همیشه در امور مرتبط با سئو و تولید محتوا بایستی صبر و حوصله زیادی را چاشنی کار کنید.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا