خودمانی

دومینوی تخریب اقتصاد دیجیتال ادامه دارد

” انجمن بلاکچین در پی انتشار اطلاعیه شاپرک مبنی بر غیرفعال شدن درگاه پرداخت کسب‌وکارهای فاقد اینماد، با اعتراض نسبت به این تصمیم، آن را مصداق سوزاندن پیکر اقتصاد دیجیتال کشور عنوان کرد. این انجمن با هشدار درباره عوارض این تصمیم بانک مرکزی، خروج سرمایه از کشور، رونق بازار زیرزمینی و خطرات ناشی از افزایش کلاهبرداری در بازار زیرزمینی را حاصل این تصمیم دانست. “

پاراگراف بالا بیانگر کل مطلب است. سایت های خرید و فروش رمز ارز، اولین هدف این اطلاعیه هستند، بعد از آن کسب و کارهای کوچکی که به هر دلیلی کد مالیاتی نمی توانند دریافت کنند یا اینکه در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند و ای نماد برای آنها کاربردی ندارد.

با توجه وضع بسیار بد اقتصادی در کشور ، مسئولین به جای راحت کردن پروسه درآمد زایی ، همواره دنبال سنگ اندازی و ایجاد تنش در اقتصاد هستند انگار خودشان می خواهند وضع بد و بدتر شود و این دومینوی مشکلات اقتصادی گریبان همه را بگیرد.

بر‌اساس بیانیه انجمن بلاکچین، نخستین نتیجه چنین طرحی خروج گسترده دارایی به پلتفرم‌های خارج از کشور و در معرض خطر مسدود‌شدن میلیاردها دلار از سرمایه کاربران ایرانی و قطع درآمد مالیاتی دولت از این حوزه خواهد بود. علاوه بر این، رونق بازار زیرزمینی تبادل رمز‌ارز و خارج‌شدن از مدار کنترل کسب‌و‌کارهای سالم و در نتیجه افزایش جرایم و کلاهبرداری‌های این حوزه و ایجاد موجی از نارضایتی در ۵ میلیون کاربر فعال این حوزه در این روند رخ خواهد داد.

انجمن بلاکچین به ارئه خدمات شفاف به کاربران و همچنین پرداخت مالیات توسط کسب‌وکارهار رمز‌ارزی نیز اشاره کرده و تأکید کرده این تعامل در شرایطی است که کسب‌وکارهای این حوزه مورد بی‌مهری بوده‌اند.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا