آموزشکسب و کار

در طراحی سایت چه چیزی مد شده ؟

بعد از یکسال با طرح ساده و آبی رنگ برانکس ، موعد تغییرات رسید، با توجه به ترند های سال جدید سعی کردیم تغییراتی را در برانکس ایجاد کنیم. این تغییرات بر اساس ترند های سال جاری اتفاق افتاده است. بیایید با هم کمی از چیزی که امسال مد شده صحبت کنیم.

همیشه می گویند که گوگل با کلمات حال می کند. ولی خب مخاطب با کلمات حال نمی کند! این باعث شده که گوگل هم در سال جدید میلادی اعلام کند که الگوریتم خودش را به ساده زیستی تشویق کند! در نتیجه اگر از کلمات کمتری استفاده کنید برای شما بهتر است.

حالا این سادگی یا مینیمالیستی به چه معناست؟ به این معنی است که از کلمات ساده و کلی برای دسته بندی موضوعی استفاده کنید. در پس پرده همچنان از دسته بندی های مختلف برای محتوای خود استفاده کنید ولی روبروی کاربر چند منوی ساده قرار دهید. این را گوگل اخیرا بیشتر می پسندد.

برای برند ها هم اینکه نام شما مشخص و به صورت تمام صفحه باشد مد جدید است که در صفحه اصلی برانکس مشاهده می کنید. کاربر می داند شما چه کاره هستید که سایت شما را باز کرده است. لازم نیست در بدو ورود دوباره تکرار کنید که مثلا تولید کننده لباس یا طراح حرفه ای سایت هستید!

سعی کنید در هر کسب و کاری هستید از حالات مختلف اشکال استفاده کنید. مثلا مانند ورود برانکس برای کسب و کار خود گرافیکی ایجاد کنید و در آن گرافیک تمام خدمات خود را نمایش دهید. مثلا تصویر زیر در بدو ورود به برانکس از شما خوش آمد گویی می کند هم زیباست ( در پس زمینه مشکی ) هم خدمات را معرفی کرده است.

استفاده از انیمیشن هم مد جدیدی است که بهتر است این انیمیشن از منابع خارج از سایت شما باشد. مثلا وبسایت lottie منبعی بسیار خوب برای انیمیشن های ساده است و کلی طراح ، کلی انیمیشن رایگان و پولی در آن ارائه داده اند.

نکته آخر هم این است که از رنگ تیره و روشن استفاده کنید. سعی کنید پیش فرض سایت شما حالت تیره باشد که برای مخاطب مطالعه محتوا راحتتر باشد. ما در برانکس در بخش بلاگ هنوز امکان داک مود را فعال نکردیم ولی شما حتما این کار را انجام بدهید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا