اخبار فناوری

درباره اندروید 14 کم سخن گفته شد

همیشه بیشترین توجه گوگل در مراسم های i/o به نسخه جدید اندروید بود. هر ساله سکشن های بلندی به معرفی و ابزارهای نسخه جدید اندروید اختصاص داده می شد. امسال اینطور نبود.

دلیل این موضوع این است که گوگل خیلی از امکانات اندروید را در قالب سرویس و اپ ها ارائه می کند و خیلی وابسته به نسخه جدید اندروید نیست.

در حال حاضر اندروید 14 در نسخه بتا بسر می برد و امسال نسخه کامل آن منتشر و اول برای گوشی های پیکسل و سپس برای گوشی های سامسونگ و سایر برندها عرضه می شود. ولی خیلی از امکاناتی که به کمک AI روی گوشی های اندرویدی کار می کنند به ابزارهای Play Service و یک سری اپ دیگر وابسته هستند که خیلی زودتر از اندروید جدید در اختیار همه گان خواهد رسید.

این موضوع  را  Sameer Samat که نائب رئیس بخش اکوسیستم اندروید است نیز تایید کرده است. ایشون مطرح کرده که به دلیل اینکه بروز رسانی ها خارج از بروز رسانی های سالانه اندروید است بهتر است که گوگل در سال اخیر مراسم I/O را اینچنین چیده است که تمرکز روی اپ و سرویس باشد تا نسخه جدید اندروید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا