آموزشوردپرس

خطایابی ارور 404 در هنگام دسترسی به سی پنل

گاهی اوقات شما چه از دامنه سایت خود و چه از پنل شرکت هاستینگ و حتی چه بسا گاهی اوقات اگر روی سرور مجازی خود به صورت اختصاصی سی پنل داشته باشد و بخواهید به آن دسترسی داشته باشید ممکن است با ارور 404 مواجه شوید که برای سی پنل کمی عجیب است.

در چند حالت مختلف می توان این مشکل را بررسی کرد. مورد اول مربوط است به تنظیمات فایروال ، که در این حالت شما بایستی تست کنید که اصلا پورت ها باز هستند یا نه ؟ شاید یک عامل خارجی ! پورت های شما را بلاک کرده اند.

برای تست کردن می توانید از کدهای زیر استفاده کنید.

telnet example.com 2083
telnet example.com 2082

اگر پورت های بالا بسته بودند بهتر است که از ساب دامنه استفاده کنید:

https://cpanel.example.com

حالت بعدی که زیاد اتفاق می افتد، اشتباهات املایی، اشتباه در شماره پورت و حتی نحوه تایپ صحیح آدرس سی پنل است که بهتر است برای اطمینان از درست بودن از دستور dig کمک بگیریم.

dig example.com

گاهی اوقات وقتی شما یک تم جدید روی سی پنل نصب می کنید، این موضوع تنظیمات سی پنل را بهم میزند و شما ارور 404 مشاهده می کنید. برای رفع این مشکل می توانید از کد زیر استفاده کنید تا تم پیش فرض لینک شود:

ln -s /usr/local/cpanel/3rdparty/fantastico/ fantastico

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا