خودمانی

حداکثر عمر انسان می تواند به 130 سال برسد

بر اساس یک مطالعه تحقیقاتی، انسان می‌تواند ۱۳۰ سال یا بیش‌تر عمر کند. با این حال با توجه به شرایط فعلی امکان چنین طول عمری ناچیز است. هنگ کنگ به عنوان کشوری با رتبه نخست در موضوع امید به زندگی با میانگین عمر 84 سال ، پیشتاز است. در کشور ما امید به زندگی روندی منفی گرفته است.

بنا بر یک پژوهش علمی که نتایج آن در مجله “رویال سوسایتی اوپن ساینس” منتشر شده، انسان‌ها می‌توانند ۱۳۰ سال یا بیش‌تر عمر کنند. این نتیجه با تجزیه و تحلیل داده‌های حدود یک‌هزار و ۱۰۰ نفر از افراد بالای ۱۰۵ سال در ۱۳ کشور به دست آمده است.

مدت‌هاست که حداکثر طول عمر انسان مورد تحقیق و بحث کارشناسان قرار دارد. ‌ تازه‌ترین تجزیه و تحلیل‌ها نشان می‌دهد که خطر مرگ یک انسان بعد از سنی خاص دیگر افزایش نمی‌یابد و احتمال آن حدود پنجاه‌پنجاه ‌یا ۵۰درصد ثابت باقی می‌ماند.

آنتونی دیویسون از مؤسسه فناوری سوئیس می‌گوید: «برای کسی که ۱۱۰ سال سن دارد احتمال این که یک سال دیگر زنده بماند مثل شیر و خط کردن با یک سکه است.»

به بیان دیگر، اگر سکه وارونه باشد، فرد تا سالروز تولد بعدی‌اش زندگی می‌کند و در غیر این صورت تا یک سال دیگر می‌میرد.

به‌تازگی در برخی بررسی‌های علمی مطرح شد که انسان‌ها می‌توانند به لحاظ نظری ۱۵۰ ساله نیز بشوند.

آنتونی دیویسون می‌گوید، اما مطالعه‌ای که جدیدا صورت گرفته نسبت به یافته‌ها پیش از این، آمار وسیع‌تری را مد نظر و مورد بررسی قرار داده است. در این مطالعه داده‌های شهروندان ایتالیایی ۱۰۵ سال به بالا بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ بررسی شده است.

در شرایط کنونی رسیدن به سن ۱۱۰ سالگی نیز برای کم‌تر کسی اتفاق می‌افتد. با این حال دیویسون می‌افزاید، امکان دارد در طول قرن کنونی انسان‌ها بتوانند تا ۱۳۰ سال نیز عمر کنند. اما چنین طول عمری به پیشرفت‌های پزشکی و اجتماعی بستگی خواهد داشت.

تا کنون ژان لوئیز کالمان فرانسوی که در سال ۱۹۹۷ در سن ۱۲۲ سالگی درگذشت رکورددار طول عمر بود. رکورد او را ممکن است یک ژاپنی به نام کین تاناکا که در حال حاضر ۱۱۸ سال دارد بشکند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

حتما ما را در توییتر دنبال کنید