آموزشمطالب برتروردپرس

حتما از سایت خود به صورت دستی نسخه پشتیبان بگیرید

در این تایمی که اینترنت هرروز قطع و وصل می شود و هر روز خبرهای مختلفی درباره هک و از بین رفتن اطلاعات می آید بهتر است که شما به عنوان ادمین سایت آماده هر اتفاقی باشید، بدین منظور این پست را منتشر کردم که چند مورد از محتوای آموزشی در زمینه پشتیبان گیری را یادآوری کنم.

اگر هاست شما دایرکت ادمین است می توانید براحتی از سایت خود پشتیبان تهیه کنید. برای این منظور کافیست وارد پنل هاست خود شوید. همانند تصویر زیر برروی Create Restore Backup کلیک کنید.

در صفحه ای که باز می شود می توانید برروی دکمه Create Backup کلیک کنید تا از همه دیتای هاست شما بکاپ تهیه شود. بکاپ کامل علاوه بر بانک اطلاعات سایت و فایل های وردپرس شامل ایمیل ها و اکانت های FTP هاست شما نیز می شود.

با توجه به سرعت هاست شما ممکن است چند دقیقه طول بکشید، بعد از مثلا حدود 10 دقیقه وارد فایل منیجر هاست خود شوید و در پوشه Backup می توانید آخرین بکاپ گرفته شده خود را پیدا کنید.

اگر هاست شما سی پنل است قبلا یک آموزش منتشر کردیم : اینجا کلیک کنید

اگر هم می خواهید فقط از وردپرس و دیتابیس به صورت دستی بکاپ تهیه کنید این آموزش را مطالعه کنید: اینجا کلیک کنید

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا