خودمانیمطالب برتر

تغییرات نمایش تبلیغات در گوگل کروم

گوگل یک پروژه ای را آغاز کرده که احتمالا سرمنشاء کلی تغییرات در نحوه نمایش تبلیغات خواهد بود. این پروژه Privacy Sandbox است که اکثر اساتید مارکتینگ ایرانی معتقد بودند که اجرایی نمی شود ولی هر روز به اجرایی شدن نزدیک تر می شود ، گوگل روی حدود 1 درصد از گوگل کروم های نصب شده که حدود 30 میلیون دیوایس می شود این امکان را فراهم کرده است.

پروژه Privacy Sandbox چیست؟

به طور خلاصه پروژه privacy sandbox دسترسی مستقیم کوکی ها به دیتای کاربران را قطع می کند. رفتار و سلیقه های کاربر در مرورگر اینترنت ذخیره می شود. وقتی شما وارد سایتی می شوید ، اگر جایگاه تبلیغاتی باشد کروم با توجه به سلایق شما اعلام می کند کسی هست برای این فرد تبلیغ نمایش دهد؟ در بین تبلیغ دهندگانی که به موضوع شما علاقه مند هستند یک مزایده آنلاین انجام می شود و برنده تبلیغ را به شما نمایش می دهد.

صنعت 250 میلیارد دلاری تبلیغات اینترنتی به کمک این تغییر گوگل بزودی متحول خواهد شد. دیگر ابزارهایی مانند یکتانت در ایران بایستی شیوه کاری خودشان را تغییر دهند و با شیوه های خاصی که ادبلاک ها یا دیتای شما را میدزدند دیگر نمی توانند ادامه فعالیت داشته باشند.

مزیت ذخیره داده کاربر در مرورگرها برای استفاده در تبلیغات چیست؟

مزیت مهمی که دارد این است که شما توانید دیتای ذخیره شده خود را که حاوی سلایق شماست ، نگاه کنید اگر دوست دارید تیکهای سلایق خود را کم و زیاد کنید و به عبارتی کنترل صد در صدی روی دیتایی که از شما در اختیار نمایش دهندگان تبلیغ قرار میگیرد داشته باشید.

مرورگرهای اینترنت چیزی بیشتر از مرورگر هستند

چندسالی است که مرورگرهای اینترنت واقعا دیگر یک نرم افزار ساده نیستند. کروم که سالهاست در قالب یک سیستم عامل است! هرچیزی که بخواهید می توانید روی آن اجرا کنید. حالا این نرم افزارهای ساده ، رفتار شما را درون سیستم شخصی تان زیر نظر دارند. این موضوع می تواند خطرناک باشد ، چرا که یک هک ساده یا دیتا لیک یا یک باگ می تواند دیتای کل کاربران را لو دهد. البته گوگل شرکت ساده ای نیست ولی این موضوع کمی ترسناک است.

برای مشاهده کل پروژه به سایت https://privacysandbox.com مراجعه کنید.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید تست 1 درصدی آن شروع شده و اگر موفقیت حاصل شود از نیمه دوم سال 2024 دیگر خبری از کوکی های رهگیری فعالیت کاربر در اینترنت نخواهد بود و همه وظیفه به مرورگر واگذار می شود.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا