آموزشمطالب برتروردپرس

تعریف کاربر جدید در phpmyadmin برای وردپرس

اگر دسترسی به سایت وردپرسی خود ندارید ولی به هاست خود دسترسی دارید، می توانید به کمک دیتابیس وردپرس یک کاربر ادمین جدید برای خود تعریف کنید.

در راستای این موضوع دو حالت در نظر میگیرم. حالت اول اینطور است که یک کاربری که دسترسی ادمین ندارد و شما می دانید رمز عبورش چیست را در اختیار دارید. در این حالت کار شما خیلی ساده تر است. بایستی وارد phpmyadmin هاست خود شوید. سپس جدول wp_users را باز کنید. از ستون های جدولی که باز می شود id کاربری که رمزش را دارید را بردارید.

حالا به جدول wp_usermeta بروید. در این جدول دو رکورد را بایستی پیدا کنیم. رکورد اول با نام  wp_capabilities است که برای id یوزری که هدفمان است بایستی در حالت ویرایش آن را باز کنید. کافیست در صفحه ای که باز می شود در قسمت meta value مثل تصویر زیر عبارت زیر را وارد کنید:

a:1:{s:13:"administrator";b:1;}

حالا برای همان id بایستی رکورد با نام wp_user_level را پیدا کنید. بعد از اینکه این رکورد را در حالت ویرایش باز کردید کافیست در بخش meta value عدد 10 را به جای هر عددی که وارد شده ، درج کنید.

با انجام این دو تغییر ، کاربری که id آن را داشتید، به ادمین ارتقا پیدا کرد. اگر این کاربر را ندارید و می خواهید یک کاربر تازه ادمین ایجاد کنید بایستی مثل مراحل زیر اقدام کنید.

برای ایجاد یک یوزر جدید بایستی وارد جدول wp_users شوید. روی insert کلیک کنید تا یک کاربر جدید درست کنید.

در تصویر بالا، بایستی یک id یکتا برای کاربر خود بزنید. مثلا ما زدیم 123 ، این 123 در تمامی قسمت های آموزش تکرار شده است. نکته مهم دیگر این است که در قسمت user pass بایستی رمز عبور وارد کنید، بایستی بعد از وارد کردن رمز عبور از قسمت function ، حالت MD5 را انتخاب کنید.

حالا می توانید به بالای آموزش برگردید و تغییرات لازم در جدول usermeta را طبق آموزش انجام دهید تا کاربر جدید شما با دسترسی ادمین ایجاد شود.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا