اخبار کریپتو

تحلیل قیمت بیت کوین بر اساس ذخیره صرافی ها

یکی از شاخص هایی که در تحلیل قیمت بیت کوین مورد بررسی قرار میگیرد ذخیره صرافی ها است. مقدار بیت کوینی که صرافی ها در اختیار دارند معمولا با کاهش و افزایش قیمت بیت کوین رابطه ای مستقیم دارد.

همانطور که از نمودار بالا قابل درک است ذخیره بیت کوین صرافی ها به کمترین مقدار خود در 4 سال گذشته رسیده است. هر بار که ما به این حالت رسیده ایم بعد از آن یک رالی صعودی شروع شده است ، مثلا در سال 2019 ما افزایش قیمت بیت کوین را شاهد بودیم و بار دیگر 2021 بود که بعد از آن برای اولین بار وارد قیمت های 60 هزار دلاری بیت کوین شدیم.

بازار دارایی های پر ریسک ، خصوصا بیت کوین که بازاری 24 ساعته و فعال در هفت روز هفته است به عوامل زیادی در رشد و کاهش بستگی دارد. مقدار بیت کوین در صرافی ها هم می تواند به عنوان یک شاخص باشد، کاهش مقدار بیت کوین در صرافی ها می تواند بالانس عرضه و تقاضا را به هم بزند و باعث استارت خوردن افزایش قیمت شود.

البته در کنار خبر مثبت بالا، خبری منفی دیگری وجود دارد و آن این است که ماینرهای بیت کوین مقدار فروش خودشان را زیادتر کرده اند، شاید با توجه به سختی بالای شبکه بیت کوین و کاهش درآمد دستگاه های ماینر برای جبران ضررها این فروش ها لازم است ، این مسئله می تواند تاثیر منفی روی بازار داشته باشد و خبر کاهش ذخیره صرافی ها را در حاشیه ببرد.

موفق و پر سود باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا