خودمانیمطالب برتر

تجربه اولین سیستم عامل با رابط کاربری KDE

چند روزی است که می خواهم یک سوییچ بزرگ را انجام دهم. از ویندوز به لینوکس مهاجرت کنم. چندین سال پیش حدود سه ماه اوبونتو را تجربه کردم. در آن زمان اوبونتو یکی از بهترین توزیع های لینوکس برای تازه کاران بود. ولی در سال ۲۰۲۲ به نظرم اوبونتو و ایده هایش خوب ولی اجرایش ضعیف شده است.

بعد از کلی جستجو در اینترنت به سیستم عامل کوبونتو رسیدم. کوبونتو همان اوبونتو است که به جای گنوم با KDE به عنوان رابط کاربری عرضه می شود. KDE خیلی از دغدغه های اصلی را از بین می برد. شما یک رابط کاربری در اختیار دارید که فضای بیهوده اشغال نکرده است. بر خلاف گنوم که چندین پنل بیهوده دارد.

برای شخصی که به دنبال یک تجربه بدون کد نویسی در لینوکس است کوبونتو می تواند بهترین گزینه برای شروع باشد. کوبونتو را می توانید از سایت رسمی آن دانلود کنید.

https://kubuntu.org/

حجم فایل iso آن حدود ۴ گیگابایت است. سپس می توانید به کمک ابزارهایی همچون Rufus آن را روی فلش ریخته و از روی فلش این سیستم عامل را روی دستگاه خود نصب کنید. نصب بسیار سرراست تری دارد ( نسبت به اوبونتو ) خصوصا نصاب آن در بخش انتخاب هارد دیسک بسیار مشخص است و اصلا شما گیج نمی شوید که کجا می خواهد کوبونتو را نصب کند.

بعد از نصب برای بروز رسانی سیستم عامل کافیست فروشگاه و اپ منیجر آن را اجرا کنید تا در بخش update کوبونتو به دنبال بروز رسانی های موجود بگردد.

با توجه به وضعیت اینترنت سرعت دانلود و بروز رسانی بسیار عالی است. همچنین مخازن کوبونتو بر خلاف اوبونتو تکمیل تر است و در آن خیلی از اپ هایی که در ابونتو پیش فرض وجود ندارند لیست شده اند.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا