اخبار کریپتو

بیت کوین منتظر نرخ CPI است

بیت کوین منتظر نرخ CPI است ، این نرخ احتمالا باعث نوسانات در بازار خواهد شد. حالا اول ببینیم CPI چیست؟ Consumer Price Indexes (CPI and PCE) یا نرخ اقلام مصرفی است که دولت فدرال در دوره های مختلف میزان رشد یا کاهش آن را می سنجد، بر این اساس نرخ بهره ها محاسبه می شود تا بتوانند روی آن کنترل داشته باشند.

خود همین CPI بر اساس نوع دیتا چند دسته مختلف دارد، پیش بینی می شود در ماه جاری 8.8 درصد برای نرخ بهره YoY اعلام شود. ماه قبل 8.6 درصد بوده، اگر این عدد بیاید بیت کوین و سایر دارایی های پر ریسک ، به سمت پایین حرکت می کنند، احتمالا در این ریزش بیت کوین به کف واقعی خود نزدیک تر می شود. اگر 8.7 درصد اعلام شود، شاید تغییری نکنیم. اگر کمتر از 8.6 یا خود 8.6 اعلام شود، احتمالا به سمت بالا حرکت می کنیم.

اینکه کف بیت کوین کجاست، همه اتفاق نظر ندارند. ولی چیزی که مشخص است این است که بازار انتظار کاهش بیشتر قیمت ها را دارد. یا در تابستان ، یا بعد از انتخابات میان دوره ای آمریکا این اتفاق خواهد افتاد. در فاصله رسیدن به کف واقعی نکته ای که باز هم همه بر آن اتفاق نظر دارند امکان رشد تا منطقه هایی مثل 24 تا 27 هزار دلار است.

در کنار این موارد اگر رشد شاخص DXY و کاهش ارزش یورو نسبت دلار را بگذاریم احتمالا ، پیش بینی های کاهش قیمت بیت کوین تا محدوده هایی حتی نزدیک 10 هزار دلار دور از انتظار نیست. نکته ای که بازهم خیلی از کارشناسان برروی آن اتفاق نظر دارند ، بازگشت سریع به محدود 20 هزار دلار است، اگر ما به 10 هزار دلار برسیم احتمالا بازگشتی سریع به محدوده 20 هزار دلار خواهیم داشت که خودش سود خوبی را پیش بینی می کند.

در تصویر بالا ( تایم هفتگی بیت کوین ) ، همچنان ما مارکت سایفر B را داریم که دو تا دات سبز چاپ کرده و همچنین RSI در حال نفوذ به منطقه آبی است، این دو موضوع نشانه رشد را دارد ولی ممکن است بعد از شاخص CPI ما در جا یک دات قرمز را در تایم های کوتاه مدت ببینیم.

پیرامون اخبار رشد بیت کوین ، SEC پرونده صندوق ETF SPOT گروه سرمایه گذاری ARK 21Shares را تا انتهای ماه آگوست بررسی می کند و احتمالا در صورت مثبت شدن و تایید آن ، رشدی که در بین کف زدن های بیت کوین انتظار می رود را شاهد خواهیم بود.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا