آموزشوردپرس

بهینه سازی پایگاه داده وردپرس به کمک LiteSpeed Cache

پایگاه داده وردپرس به مرور زمان می تواند پر از داده های بدرد نخور بشود. یک دیتابیس می تواند داده های نشست های قدیمی را در خود نگهداری کند یا اینکه نسخ مختلف یک پست بعد از ویرایش های مختلف را در خود نگهداری کند یا دیتای افزونه های پاک شده را در خود نگهداری کند. اگر بخواهید از شر این دیتا خلاص شوید بایستی از ابزارهای مطمئن بهره گیری کنید چرا که پایگاه داده بسیار مهم است و نباید در آن خرابی به بار آید.

خوشبختانه افزونه LiteSpeed Cache که برای بهبود سرعت سایت استفاده می شود بخشی برای این موضوع دارد. در منوی آن یک بخشی به نام پایگاه داده وجود دارد.

اگر وارد این بخش شوید مشاهده می کنید که در یک نگاه به شما می گوید که در کدام بخش ها پایگاه داده شما دارای دیتای اضافی است و نیاز به پاک سازی دارد. قبل از ادامه دادن به این آموزش از کل هاست و دیتابیس خود پشتیبان تهیه کنید.

اگر برروی پاکسازی همه کلیک کنید فشار زیادی به هاست و پردازنده هاست شما می آید، بهتر است که دونه دونه، از کمترین مقدار شروع به پاکسازی کنید. بعد از اتمام کار اگر حجم دیتا بیس خودتان را مشاهده کنید حتما چند مگابایت کمتر شده است .

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا