آموزشمطالب برتروردپرس

بعد از نصب وردپرس 6 چه کارهایی باید بکنیم؟

بعد از چند روز غیبت دوباره با یک پست جدید در خدمت شما دوستان هستم، اینبار می خواهیم درباره کارهایی که بعد از نصب و راه اندازی وردپرس باید انجام بدیم صحبت کنیم. پس با من همراه باشید. همچنین این آموزش برای افراد تازه کار می باشد.

حتما این مطلب را نیز مطالعه کنید: ” امکانات وردپرس 6 – ویرایشگر کل وبسایت – بروز رسانی بزرگ وردپرس

بعد از خرید هاست و دامنه برای ایجاد سایت وردپرسی ، احتمالا شرکت ارائه دهنده هاست برای شما نصب وردپرس را انجام می دهد، اگر نه به کمک نصاب های آسان و Package installer ها براحتی وردپرس را با چند کلیک نصب کنید.

بعد از ورود به داشبورد وردپرس ، شما یک وردپرس خام دارید که بایستی آن را کمی بهبود ببخشید. وردپرس به دلیل پشتیبانی از افزونه ها، بی نهایت امکانات را می تواند به شما ارائه دهد، یک سری از این افزونه ها برای شروع به کار با وردپرس الزامی هستند، البته این الزام از نظر بنده است. هر کسی در این دنیا نظر و اعتقادی دارد. این نکته را هیچ وقت فراموش نکنید که ممکن است نظر من با نظر شما مخالف باشد ولی دلیلی برای دشمنی و گفتمان نامربوط نمی شود.بگذریم …

اولین کاری که بایستی انجام دهید رفتن به تنظیمات عمومی وردپرس است. از بخش تنظیمات وارد اولین گزینه یعنی عمومی شوید. در این بخش می توانید نام سایت، شعار سایت، منطقه زمانی و زبان پیش فرض سایت را انتخاب کنید. اگر وردپرس شما انگلیسی است، از بخش Settings وارد بخش General شوید.

بعد از این کار بایستی وارد بخش نوشته ها شوید. نوشته نمونه وردپرس را پاک کنید. همین کار را با بخش برگه ها انجام دهید. در نهایت وارد بخش دیدگاه ها شوید و نظرات تستی و پیش فرض وردپرس را پاک سازی کنید.

حالا به بخش نمایش بروید و قالب دلخواه خودتان را نصب کنید و قالب های پیش فرض وردپرس را پاکسازی کنید. بزودی بابت نحوه نصب قالب پست های بیشتری منتشر می کنیم.

بعد از این دو کار نیاز است که به سراغ نصب چند افزونه کاربردی بروید:

اولین افزونه ای که بایستی همیشه نصب داشته باشید یک افزونه امنیتی معتبر و خوب است. من همیشه از Wordfence Security استفاده می کنم. این افزونه در نسخه رایگان همه حملات به سایت شما را محدود می کند. در حین نصب افزونه های خطرناک یا نال شده به شما هشدار می دهد. اگر افزونه ای دسترسی خاصی به فایل های هاست بخواهد به شما اطلاع می دهد و در نهایت بابت ورود و خروج های سایت شما و بروز رسانی های در دسترس همیشه به شما ایمیل ارسال می کند.

بعد از نصب افزونه امنیتی می رویم سراغ نصب یک افزونه کاربردی به نام Hide Notices . این افزونه را می توانید با جستجوی نام Hide Dashboard Notifications در بخش افزونه های وردپرس جستجو و افزونه ای که تولید گروه BitofWP است را نصب و فعال کنید. کار این افزونه مخفی کردن پروموشن ها ، تبلیغات سایر افزونه ها، اخطارهای داخل داشبورد است تا همیشه داشبوردی تمیز داشته باشید.

در نهایت یک افزونه کش کردن خوب نیز باید نصب کنید. برای این منظور این پست ما را مطالعه کنید: کش چیست و برای چه کسانی خوب است؟ – معرفی چند افزونه کش وردپرس

امیدوارم این پست برای شما کاربردی بوده باشد. موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا