آموزشمطالب برتروردپرس

با امکانات وردپرس 6.1 آشنا شویم

چیزی به 1 نوامبر و انتشار نسخه جدید وردپرس نمانده است. وردپرس 6.1 نسخه جدید سیستم مدیریت محتوای دوست داشتنی ماست. در این نسخه امکانات و بهبودهای فراوانی انجام شده که در این پست به صورت اجمالی به آنها خواهم پرداخت، پس در ادامه با من همراه باشید.

اولین چیزی که در وردپرس با نسخه جدید بروز می شود، قالب پیش فرض است. نام قالب جدید 2023 است. این قالب کاملا از بلاک ادیتور وردپرس پشتیبانی می کند و می توانید به کمک آن یک وبسایت با تمامی امکانات را طراحی و شخصی سازی کنید.

در کنار قالب جدید، کلی فونت جدید به صورت پیش فرض به وردپرس اضافه شده است که می توانید در هنگام شخصی سازی قالب از آنها استفاده ببرید. در کنار آنها چندین رنگ بندی و تم های نوشتاری آماده در قالب جدید گنجانده شده است.

بلاک ادیتور بسیار بهبود پیدا کرده است. در نسخه 6.1 وردپرس می توانید کنترل بیشتری برروی ابعاد بلاک ها داشته باشید.

در کنار ابعاد، در نسخه 6.1 وردپرس ، کنترل بیشتری برروی نواحی کناری و حاشیه ها خواهید داشت. به صورت شماتیک همانند تصویر زیر می توانید مشاهده کنید که تغییرات شما چه تاثیری در طرح نهایی دارد.

گرد کردن و خم زدن در گوشه های کادرها نیز به ادیتور بلاک اضافه شده و برای تمامی بلاک ها همانند موارد قبلی که ذکر شد در دسترس کاربر است.

در وردپرس 6.1 این امکان به شما داده شده است که اگر در بلاک لیست و گفتار هستید ( Quote and List ) بتوانید بدون نیاز به ویرایش کردن ، ردیف و عبارات را جابجا کنید. همچنین امکانات ویرایش ظاهری این ردیف ها و عبارات را می توانید جدا جدا برای خودش شخصی سازی کنید.

بلاک مربوط به هدر بسیار حرفه ای تر شده است. در این نسخه از وردپرس می توانید براحتی منوی دلخواه برای نمایش در بالای صفحه را مشخص کنید.

در کنار موارد بالا که از اهمیت زیادی برخوردار بودند، کلی بروز رسانی امنیتی مهم در وردپرس 6.1 انجام شده است که حتما نیاز است سایت شما به آخرین نسخه بروز رسانی شود.

همچنین پیش نمایش برروی تبلت و موبایل علاوه بر دسکتاپ به صورت انتخابی در قسمت پیش نمایش صفحات و پست ها در دسترس کاربران است.

می توانید در وردپرس 6.1 لوگوی وردپرس را در سایت خود براحتی با لوگوی سازمان و یا شخصی خودتان عوض کنید و در ویرایشگر و سایر نقاط وردپرس دیگر لوگوی وردپرس را مشاهده نکنید.

در کل بیش از 350 باگ و 250 تیکت مربوط به مسائل مختلف دیگر در وردپرس 6.1 رفع شده است که 1 نوامبر می توانید آن را دریافت کنید.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا